Statscore Futsal Ekstraklasa. Słoneczni ponieśli 12. porażkę w sezonie [ZDJĘCIA]

2021.03.14 10:21
Wynikiem 1:2 zakończył się sobotni (13.03) mecz w ramach Statscore Futsal Ekstraklasy pomiędzy MOKS-em Słoneczny Stok Białystok a klubem Fit-Morning Gredar Team Brzeg. Co ciekawe, wszystkie gole zdobyła ekipa ze strefy spadkowej.
Fot: Maciej Safaryn

Do tej pory największą bolączką Słonecznych była zazwyczaj gra w defensywie. Tym razem, podczas sobotniej rywalizacji z drużyną z Brzegu, białostoczanie w obronie spisali się nieźle, ale za to Podlasian zawiódł atak. MOKS na własnym terenie miał problemy, by skutecznie kończyć akcje i w sumie, tak formalnie, futsaliści trenowani przez Adriana Citkę nie zapakowali piłki do siatki. Jedyna bramka na konto gospodarzy, tuż przed przerwą, padła po trafieniu samobójczym Pawła Boczarskiego.

Przyjezdni byli konkretniejsi. Już w 3. minucie pojedynku Fit-Morning Gredar wyszedł na prowadzenie po golu zdobytym przez Jana Rojka, natomiast w drugiej części spotkania wynik meczu na 2:1 dla gości ustalił Dawid Witek.

Dzięki ograniu Słonecznych ekipa z Brzegu znów może uwierzyć, że utrzymanie w lidze cały czas jest jeszcze możliwe. W tej chwili Fit-Morning Gredar traci do bezpiecznej strefy 7 oczek. MOKS, z dorobkiem 26 punktów po 24 starciach, jest na miejscu numer 9. Na czele stawki nieustannie znajduje się Rekord Bielsko-Biała.