Statscore Futsal Ekstraklasa. Słoneczni z pierwszym punktem

2021.09.27 12:33
W 3. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok zremisował na wyjeździe z klubem Fit-Morning Gredar Brzeg. Dla podlaskiej drużyny był to pierwszy mecz w sezonie, który przyniósł zdobycz punktową.
Fot: Maciej Safaryn

Początek rozgrywek 2021/2022 jest dla Słonecznych bardzo trudny. Mimo że białostoczanie nie prezentowali się dotychczas jakoś wyjątkowo słabo, to jednak starcia z Constractem Lubawa i Clearexem Chorzów kończyły się porażkami. Na delegacyjny bój z ekipą Fit-Morning Gredar Brzeg futsaliści z północno-wschodniej Polski udali się więc z nadzieją na to, że tym razem złą kartę uda się odwrócić.

I faktycznie, początek wyjazdowego meczu był dla Podlasian obiecujący. Już w 6. minucie do siatki gospodarzy trafił bowiem Michał Osypiuk, lecz zespół z Brzegu szybko wyrównał, bo niespełna 180 sekund później gola zdobył Darius Nastai. Jeszcze przed przerwą przeciwnicy, za sprawą celnego strzału Kamila Kucharskiego, wyszli na prowadzenie, lecz ostatecznie na odpoczynek zawodnicy obu drużyn udali się przy wyniku remisowym, ponieważ do meczowego protokołu wpisał się ponownie Osypiuk.

W drugiej połowie okazji do zdobycia goli nadal nie brakowało, aczkolwiek wyraźnie spadła skuteczność, dlatego kibice więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyli. MOKS zremisował więc na wyjeździe 2:2, a punkt wywalczony w Brzegu pozwolił Podlasianom awansować w ligowej tabeli na pozycję numer 12.