Strzelanina z udziałem białostockiego zespołu

2019.02.17 18:56
W 17. kolejce Futsal Ekstraklasy doszło do pojedynku MOKS-u Słoneczny Stok Białystok z Clearexem Chorzów. Podlasianie przegrali z 5-krotnym mistrzem Polski 5:9.

Futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok zgotowali swym kibicom kolejne ciekawe widowisko. Tym razem zabrakło jednak happy endu. Rywale, czyli Clearex Chorzów, w drugiej połowie kontrolowali przebieg wydarzeń i zasłużenie wygrali w stosunku 9:5.

Strzelanie w hali VI Liceum Ogólnokształcącego w 5. minucie rywalizacji rozpoczęli goście, a konkretnie Wadim Iwanom, który oddał uderzenie zza pola karnego, a piłka po małym rykoszecie wpadła do siatki. Białostoczanie do wyrównania doprowadzili już 4 minuty później. Golkipera Clearexu na raty pokonał Mateusz Lisowski.

Co było później? Jeszcze przed przerwą do bramki gospodarzy trafił Tomasz Golly, a następnie - już po zmianie stron - Słoneczni po raz kolejny wyrównali. Strzelcem bramki na 2:2 został Witalij Lisnyczenko.

Kluczowe wydarzenia tak naprawdę miały jednak miejsce kilka chwil później, gdy zawodnicy z Chorzowa zdobyli 3 bramki z rzędu. Od tego momentu przyjezdni kontrolowali już przebieg meczu i mimo tego, że Słoneczni próbowali gonić wynik, to ta sztuka im się nie udała. Po bardzo ofensywnym starciu MOKS poległ różnicą 4 goli i po rozegraniu 15 spotkań wciąż ma na swoim koncie 18 punktów, które pozwalają okupować 8. lokatę w tabeli.

12. MKS Pogoń '04 Szczecin 15 5 41:84

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Clearex Chorzów 5:9 (1:2)
Bramki: Mateusz Lisowski 9, Witalij Lisnyczenko 22, Marcin Firańczyk 30, 35, 35 - Wadym Iwanow 5, 31, Tomasz Golly 13, 31, 38, Sebastian Leszczak 27, Mikołaj Zastawnik 27, 36, Mariusz Seget 29