Strzelecki KALIBER trzecim UKS-em w Polsce

2013.06.20 00:00
Trzecie miejsce strzeleckiego UKS KALIBER wśród ponad 1200 Uczniowskich Klubów Sportowych, to kolejny awans białostockiego klubu w ogólnopolskiej rywalizacji sportu młodzieżowego. W dziesiątce najlepszych w Polsce znalazły się też dwa białostockie kluby: Juvenia oraz Podlasie.
Fot: materiały klubu

Białostocki UKS KALIBER od kilku lat bardzo sukcesywnie wspina się w drabince najlepszych sportowych klubów w Polsce. Przed dwoma laty był piąty, rok temu czwarty, teraz awansował do elity trzech najlepszych UKS-ów w Polsce. Jako podziękowanie za liczne sukcesy swoich zawodników UKS KALIBER Białystok oprócz licznych gratulacji otrzymał okazały puchar oraz gratulacje z rąk samej Minister Sportu Joanny Muchy.

- Taka uroczystość to ogromny zastrzyk pozytywnej energii, dającej mnóstwo chęci do dalszej pracy – dodaje Włodzimierz Aleksiejuk, prezes UKS KALIBER. - Jakby na potwierdzenie naszej wysokiej pozycji w sporcie młodzieżowym w Polsce, nasza zawodniczka i reprezentantka Polski Żaneta Iwaszuk w niedzielę w czeskim Pilźnie w Turnieju Nadziei Olimpijskich zajęła trzecie miejsce w konkurencji karabinu sportowego 3x20.

Dodatkowo w klasyfikacji generalnej spośród 3315 klubów UKS KALIBER zajął 41. pozycję. Najwyżej wśród podlaskich klubów uplasowało się Podlasie Białystok – na ósmym miejscu, a Juvenia Białystok na dziewiątym. W klasyfikacji najbardziej usportowionych powiatów siódme miejsce z ubiegłorocznej klasyfikacji obronił Białystok.