Strzelectwo. Zawodnicy rywalizowali w V Memoriale Patryka Jakubowskiego

2015.10.13 00:00
Memoriał Patryka Jakubowskiego odbył się już po raz piąty. Na zawodach wystartowali zawodnicy białostockiego Kalibra i Startu, warszawskiej Legii, litewskiego Alytusa. Sportowcy chcieli uczcić pamięć tragicznie zmarłego strzelca.
Fot: Uczniowski Klub Sportowy "Kaliber"

Impreza zorganizowana została przez białostocki KALIBER. Uczestnicy startowali w kilku konkurencjach wiekowych. Najlepsi zakwalifikowali się do finału, który wyłonił zwycięzcę - Pawła Porwisiaka. Paweł otrzymał nagrody rzeczowe, puchar oraz samochodzik-zabawkę, dzięki któremu ma już zapewnione miejsce w super finale zawodów Polish Open Kaliber. Finał tych międzynarodowych zawodów odbędzie się 28 listopada, a główną nagrodą po raz kolejny będzie samochód.

Bardzo blisko głównej nagrody w finale Memoriału była Katarzyna Bielkiewicz, która ostatecznie zajęła II miejsce, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Cesynaite Jurate z Alytusa.

Patryk Jakubowski był uczniem IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Przez 6 lat trenował strzelectwo sportowe. Był medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów. W latach 2008-2010 był członkiem kadry narodowej Polski. W dniu 14 października 2010 uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas wyjazdu kadrowego do Warszawy.