Strzelectwo. Znakomity występ zawodników UKS Kaliber Białystok

2014.07.24 00:00
Znakomicie spisali się zawodnicy UKS Kalibra Białystok podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Białostoczanie aż 8 razy stawali na podium.
Fot: Uczniowski Klub Sportowy "Kaliber"

- Przyjęta taktyka zdobywania przez młodych strzelców cennego doświadczenia poprzez turnieje w rywalizacji ze starszymi i bardziej utytułowanymi zawodnikami okazała się strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze nasza strzelecka młodzież przekonała się na własnej skórze, że nie taki diabeł straszny jak go malują, a po drugie wyższy poziom sportowy zmotywował naszych reprezentantów do osiągania lepszych wyników. To musiało dać owoce w postaci świetnych wyników na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - zdradza Włodzimierz Aleksiejuk, prezes UKS Kaliber.

Prawdziwą gwiazdą zawodów okazał się Paweł Porwisiak, który zdobył trzy złote medale. W konkurencji KPN 40, w konkurencji 3x20 oraz w Grand Prix w postawie leżącej. Poziomem kunsztu dorównywał mu jedynie jego kolega klubowy Mateusz Pierko, który zdobył złoto w konkurencji KSP 60 leżąc i srebro w konkurencji 3x20.

Brąz wywalczyła Kinga Szewc specjalizująca się w pistolecie pneumatycznym. W konkurencji trapu 75 nie było mocnych na zawodniczki UKS Kaliber – Patrycja Masłowska zdobyła złoto, a Paulina Polak srebro. W klasyfikacji drużynowej UKS Kaliber został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Równolegle do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostały Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w rzutkach. Tu w świetnej dyspozycji była wielokrotna mistrzyni Polski juniorek Magda Magnuszewska, która zdobyła złoto wśród młodzieżowców, a Kamila Rybińska została mistrzynią Polski juniorek.