Studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym

2015.09.22 00:00
Wydział Mechaniczny PB stara się dostosowywać swoją ofertę do zmieniającego się rynku pracy. Przedsiębiorcy poszukują wykwalifikowanych, ambitnych i stale rozwijających swoje umiejętności pracowników.Warto zapoznać się z ofertą studiów podyplomowych.
Studia podyplomowe na Wydziale Mechanicznym
Fot: PB

Zaawansowane systemy CAx

Studia te przygotują do samodzielnego wykonywania projektów z branży mechanicznej. Prowadzone przedmioty mają na celu prezentację technik i metod związanych z projektowaniem, doborem materiałów na konstrukcje, obliczeniami inżynierskimi weryfikującymi przyjmowane założenia, badaniami sprawdzającymi opracowane konstrukcje oraz technikami umożliwiającymi wytwarzanie i kontrolę wymiarową opracowywanych prototypów. Plan studiów podstawowy nacisk kładzie na praktyczne zapoznanie słuchaczy ze współczesnymi systemami CAD/CAM/CAE.

Nowoczesna inżynieria cielna i chłodnicza

Studia adresowane są głównie do osób pracujących w sektorze energetycznym. Program obejmuje zagadnienia teorii procesów cieplno-przepływowych, energetyki cieplnej, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych i czystych technologii energetycznych, kogeneracji, energetyki rozproszonej oraz pomp ciepła, zasad zrównoważonego rozwoju, obejmujący zagadnienia odnawialnych źródeł energii oraz technologii oszczędzania i odzysku energii, magazynowania i transportu energii, chłodnictwa i klimatyzacji, w tym nowoczesnych rozwiązań systemów o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego, ogrzewnictwa, w tym zagadnienia audytu energetycznego budynków, nowoczesnej techniki pomiarowej, ochrony środowiska.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Oferta adresowana jest do osób chcących podwyższyć swoje kwalifikacje i poszerzyć wiedzę z zakresu fizykochemii polimerów, technik wspomagania komputerowego i symulacji procesów wtryskiwania oraz technik przetwarzania tworzyw termoplastycznych. Mogą być pomocne dla tych inżynierów, którzy podjęli, bądź będą chcieli, podjąć pracę w firmach zajmujących się przetwarzaniem tworzyw sztucznych.

Diagnostyka pojazdów samochodowych

To oferta głównie do osób stykających się w swojej pracy z problematyką techniki samochodowej, zatrudnionych w firmach motoryzacyjnych, transportowych, ubezpieczeniowych, centrach likwidacji szkód komunikacyjnych i zakładach napraw pojazdów. Głównym celem studiów jest uzyskanie najnowszej i praktycznie przydatnej wiedzy oraz nowych kwalifikacji w zakresie: budowy i funkcjonowania współczesnych samochodów, w tym diagnostyki i badań pojazdów, systemów automatyzacji w pojazdach, zagadnień bezpieczeństwa i mechaniki ruchu samochodów, zagadnień technicznych i prawnych.

Nowoczesne techniki wytwarzania

Oferta studiów adresowana jest głównie do osób chcących podwyższyć swoje kwalifikacje i poszerzyć wiedzę z zakresu technologii i nowoczesnych technik wytwarzania, w tym obróbki ubytkowej i kształtowania przyrostowego, projektowania nowych i modyfikacji istniejących procesów technologicznych, kontroli technicznej oraz systemów informatycznych wspomagających wytwarzanie.

Automatyzacja procesów przemysłowych

Oferta skierowana do osób chcących poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności w zakresie rozwiązywania praktycznych problemów automatyzacji procesów przemysłowych. Zakres tematyczny studiów dotyczy zastosowań współczesnych układów automatyzacji w przemyśle. Ćwiczenia w nowoczesnych laboratoriach dobrane są tak, aby każdy student zapoznał się z modelami obiektów rzeczywistych i pozyskał umiejętność posługiwania się nimi od strony sprzętowej i programowej.

Proponowane studia podyplomowe uwzględniają potrzeby współczesnego rynku pracy, jak i oczekiwania kandydatów.

Rekrutacja trwa do 30 września. Wszystkie studia podyplomowe trwają dwa semestry, a zjazdy odbywać się będą w weekendy. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wm.pb.edu.pl (zakładka: Kandydaci).

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1183 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39