Sukces białostockich karateków. Zgarnęli na mistrzostwach Europy 3 medale

2021.12.14 15:53
W sobotę i niedzielę (11-12), w Leżajsku, rozgrywane były 4. Mistrzostwa Europy w World Karate Budokai. Na tej prestiżowej imprezie świetnie wypadli przedstawiciele Białostockiego Klubu Oyama Karate, którzy 3-krotnie znaleźli się na podium.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Ponad 500 zawodników z 15 państw wzięło udział w 4. odsłonie Mistrzostw Europy w World Karate Budokai. O medale walczyli sportowcy z takich krajów, jak: Ukraina, Hiszpania, Turcja, Węgry, Szwajcaria, Niemcy, Kazachstan, Słowacja, Tunezja, Izrael, Rumunia, Francja, Białoruś oraz Polska.

W pierwszym dniu zawodów rywalizowali uczestnicy od 8 do 18 lat. W drugim seniorzy w kata (pokazach) i kumite (walce). W Leżajsku pojawiła się bardzo silna reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate, która to nie zamierzała z ważnej imprezy wrócić z pustymi rękami i nie wróciła.

Z białostockich karateków najlepiej wypadł Krzysztof Rydzewski. Wspomniany zawodnik w seniorach starszych do 80 kg wygrał wszystkie trzy walki i tym samym zdobył tytuł mistrza Europy w karate kontaktowym. Na najniższym stopniu podium stanął drugi przedstawiciel ekipy ze stolicy Podlasia - Adam Chlabicz - który startował w seniorach powyżej 90 kg. Ponadto brąz zgarnął Patryk Zabrocki (seniorzy do 90 kg).

Za przygotowanie białostockich karateków do mistrzostw Europy odpowiadał Witold Choiński.