Sukces białostockiej załogi Rak-Bud Rally Team w LOTOS 70. Rajdzie Polski

2013.09.16 00:00
Załoga Rak-Bud Rally Team: Radosław Raczkowski i Łukasz Gwiazda (Citroen DS3 R3) wygrali klasyfikację 2WD (samochody napędzane na przednią oś) w LOTOS 70. Rajdzie Polski szóstej rundzie rajdowych Mistrzostw Polski. Białostocki duet triumfował również w Citroen Trophy.
Fot: Rak-Bud Rally Team
Białostocka załoga Rak-Bud Rally Team wygrała klasyfikację 2WD LOTOS 70.Rajdzie Polski.

Załoga Rak-Bud Rally Team ostatecznie została sklasyfikowana na 16 pozycji w klasyfikacji generalnej, tuż za zawodnikami jadącymi mocniejszymi samochodami z napędem na cztery koła. Dla Radka i Łukasza był to drugi start w tej prestiżowej imprezie.

- Ogromnie się cieszymy. To nasz największy sukces w karierze. Dopiero drugi raz startowaliśmy w Rajdzie Polski i nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego wyniku - powiedział po rajdzie Radosław Raczkowski.

Warunki były bardzo ciężkie, mimo to drużynie białostockiej udało się pojechać równym i szybkim tempem, unikając błędów.

- Myślę, że jest w tym duża zasługa tego, że przed rajdem dużo testowaliśmy i byliśmy bardzo zmotywowani. Dziękuję ekipie C-Rally za przygotowanie samochodu - powiedział Radek Raczkowski. Rajdowiec zadedykował zwycięstwo swojej żonie i rodzinie.

Pozostałe załogi reprezentujące Akademię C-Rally: Jarosław Kołtun/Emil Horniacek (Subaru Impreza) oraz Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Skoda Fabia R2) nie ukończyły zawodów z powodu awarii.