Sukces zawodników Białostockiego Klubu Oyama Karate

2019.12.10 10:57
W sobotę (7.12), w Kozienicach, odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama PFK w Kata i Kumite organizowany przez Nadwiślański Klub Sportów Walki Wulkan. Na imprezie tej bardzo okazale wypadli przedstawiciele ekipy ze stolicy Podlasia.
Fot: Białostocki Klub Oyama Karate

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama PFK, który toczony był w Kozienicach, zgromadził w zawodach Kata 169 uczestników, a w konkurencji Kumite 248 sportowców. Przybyli oni z Jeleniej Góry, Krakowa, Tarnobrzega, Piotrkowa Trybunalskiego, Rzeszowa, Lublina, Andrychowa, Lublińca, Legionowa, Wrocławia, Kozienic, Radomia, Koła, Otwocka, Wieliczki, Wadowic oraz Białegostoku. Stolicę Podlasia reprezentował Białostocki Klub Oyama Karate, który na wspomnianej imprezie wypadł wręcz wspaniale. Z 15-osobowej grupy zawodników, która wybrała się do województwa mazowieckiego, aż 11 sportowców stanęło na podium.

Najlepiej zaprezentował się Maciej Mróz, który w kategorii junior młodszy do 45 kg w konkurencji lekki kontakt zajął 1. miejsce, wygrywając 3 swoje walki przed czasem.

W sumie Białostocki Klub Oyama Karate przywiózł ze sobą aż 5 pucharów przyznawanych za wygranie zmagań. Dodatkowo w rękach Podlasian znalazły się też 3 trofea za 2. miejsce oraz 3 nagrody za uplasowanie się na najniższym stopniu "pudła".

Lista zawodników Białostockiego Klub Oyama Karate, którzy w Kozienicach stanęli na podium: