Świetna seria Wigier dobiegła końca

2019.09.01 17:14
Po 3 zwycięstwach z rzędu tym razem suwalskie Wigry zanotowały porażkę. W niedzielę (1.09) za silna dla podopiecznych Adama Fedoruka okazała się Miedź Legnica, a więc jeden z głównych faworytów do awansu szczebel wyżej.
Fot: Wigry Suwałki

Wigry Suwałki po 7. kolejce Fortuna I Ligi nie utrzymają miejsca na podium. W niedzielne popołudnie podlaski zespół przegrał bowiem na wyjeździe z Miedzią Legnica i to właśnie podopieczni Dominika Nowaka przeskoczyli Biało-Niebieskich w tabeli.

Niedawny spadkowicz z Ekstraklasy zwyciężył z Wigrami przed własną publicznością 2:1. Gospodarze od początku pojedynku lepiej i dłużej operowali piłką, jednak w pierwszej połowie drużyna z północno-wschodniej Polski prezentowała się w defensywie na tyle dobrze, że do przerwy gole nie padły.

Po kwadransie odpoczynku obraz gry zbyt mocno się nie zmienił. Miedź nadal przeważała, z tym że miała miejsce jedna różnica. Zespół z Legnicy w końcu swoją dominację przekuł w gole. W 65. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Łukowski, który wykończył akcję rozpoczętą przez rzut rożny, a następnie - oddając celny strzał głową - wynik rywalizacji podwyższył Patryk Makuch. W końcówce spotkania Miedź dwukrotnie obiła jeszcze poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dominika Kąkolewskiego, ale o dziwo do siatki trafili nie gospodarze, a przyjezdni. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Cezary Sauczek.

Po tym starciu suwalskie Wigry osunęły się w ligowej tabeli na pozycję numer 4. Gdy dobiegną końca inne spotkania 7. serii zmagań, Biało-Niebiescy mogą się znaleźć jeszcze 2 oczka niżej.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 2:1 (0:0)
Bramki: Jakub Łukowski 65, Patryk Makuch 76 - Cezary Sauczek 90+2

Miedź Legnica: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Bożo Musa, Nemanja Mijusković, Artur Pikk - Marquitos (90' Maciej Koziara), Adrian Purzycki, Carlos Heredia (57' Jakub Łukowski), Krzysztof Danielewicz (84' Roko Mislov), Henrik Ojamaa - Patryk Makuch

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski - Konrad Matuszewski, Arkadiusz Najemski (45' Robert Bartczak), Dawid Sołdecki, Adrian Piekarski, Michał Ozga - Łukasz Sosnowski (82' Kamil Sabiłło), Paweł Gierach, Grzegorz Aftyka - Szymon Łapiński (46' Michał Żebrakowski), Cezary Sauczek