Sytuacja Wigier jest coraz trudniejsza

2019.04.06 19:31
I-ligowe Wigry doznały w sobotę (6.04) 13. porażki w trwającym sezonie. Tym razem zespół prowadzony przez Ariela Jakubowskiego poległ w Poznaniu z miejscową Wartą.
Fot: Wigry Suwałki

Mecz o tzw. 6 punktów zakończył się dla Wigier fiaskiem. Suwalczanie, którzy walczą o ligowy byt, przegrali bowiem z innym zespołem drżącym o utrzymanie - czyli Wartą - i w tej chwili strata Wigier do bezpiecznej strefy sięga już 3 oczek.

Co gorsza, Biało-Niebiescy doznali porażki w pełni zasłużenie. Gospodarze przez 90 minut rywalizacji byli zespołem wyraźnie lepszym, który swą wyższość udokumentował golem strzelonym po rzucie karnym. Jedenastkę dającą komplet oczek ekipie z Poznania wykorzystał Michał Żebrakowski.

W drugiej połowie suwalczanie zaprezentowali się w ofensywie już nieco lepiej, ale nie na tyle, by odmienić losy pojedynku. Mało tego, po zmianie stron zdecydowanie lepszą sytuację stworzyli sobie zawodnicy Warty, jednak Podlasian przed porażką 0:2 uratował Damian Węglarz.

W następnej serii zmagań Wigry stoczą kolejny bardzo ważny pojedynek. Na stadion przy ul. Zarzecze przyjedzie bowiem Bytovia Bytów, która w ligowej tabeli jest tuż przed Biało-Niebieskimi.

Warta Poznań - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Żebrakowski 45k

Warta Poznań: Adrian Lis - Grzegorz Szymusik, Bartosz Kieliba, Mateusz Bodzioch, Radosław Jasiński - Michał Jakóbowski (71' Wojciech Fadecki), Michał Grobelny (86' Adrian Cierpka), Artur Marciniak, Robert Janicki, Jakub Kiełb - Michał Żebrakowski (81' Łukasz Spławski)

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski (66' Daniel Smuga), Arkadiusz Najemski, Jonatan Straus (79' Dawid Polkowski), Frank Adu Kwame (46' Filip Karbowy) - Karol Mackiewicz, Adrian Karankiewicz, Adam Chrzanowski, Joel Huertas, Robert Bartczak - Kamil Sabiłło