Szachy. MUKS Stoczek 45 Białystok nie zwalnia tempa i przywozi kolejne medale

2014.08.15 00:00
We wrocławskiej Hali Stulecia odbyły się Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Na starcie stanęło 849 najlepszych graczy z całego kraju. Nie zabrakło tam oczywiście zawodników MUKS Stoczek 45 Białystok.
Fot: Jarosław Galej

Klub z Podlasia reprezentowało 25 młodych szachistów i szachistek. Stoczek okazał się bezkonkurencyjny zajmując I miejsce w klasyfikacji klubowej.

Oprócz sukcesie w drużynówce do Białegostoku MUKS przywiózł, aż 7 tytułów indywidualnych. 12-letni Jakub Kossakowski zdobył dwa złote medale. Rozegrał 33 partie, wygrał 28, zremisował tylko 5, zwyciężając oczywiście w obu turniejach, szachów szybkich i błyskawicznych.
Fenomenalnie zagrała Oliwia Kiołbasa, ambitna 14-latka zostawiła rówieśniczki w tyle i z powodzeniem wystąpiła w grupie dziewcząt do lat 16. Na jej szyi zawisł złoty medal, a przed nazwiskiem pojawił się kolejny tytuł - Mistrzyni Polski. Obok niej, w tej samej grupie wiekowej, na 3. stopniu podium ustawiła się zdobywczyni brązowego medalu w szachach błyskawicznych Gabriela Burakowska.

Aż dwa brązowe medale przypadły w udziale Zuzannie Kalinowskiej w grupie dziewcząt do lat 12. W najstarszej grupie, do lat 18, srebro w szachach szybkich wywalczył Grzegorz Nasuta.