Szachy. Oliwia Kiołbasa ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy do lat 18

2015.07.21 00:00
Szachistka Oliwia Kiołbasa zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 18, które odbywały się w Karpaczu. Zawodniczka na co dzień reprezentuje barwy białostockiego MUKS-u Stoczek 45.
Fot: Dawid Czerwoński

Kiołbasa wraz z Mariolą Woźniak (KSz Polonia Wrocław) zdobyły srebrny medal. Bardzo dobrze zaprezentował się również drugi polski team, który tworzyły Alicja Śliwicka (UKS OPP Toruń) i Anna Kubicka (KS Carbo Gliwice). Obie panie zajęły trzecie miejsce.

Na DME startował również Jakub Kosakowski - klubowy kolega Kiołbasy. Polak wraz z Mikołajem Tomczakiem (MMKS Wieniawa Leszno), Kacprem Grelą (KSz Polonia Wrocław) i Patrykiem Chylewskim (KS Laura Chylice) uplasował się na 10. miejscu.

W drużynowych ME do lat 18 rywalizowało blisko stu młodych zawodników i zawodniczek z 12 krajów.