Szermierka. Kolejny sukces zawodniczki UKS 13 Białystok

2014.11.26 00:00
W Łodzi odbył się drugi z cyklu Puchar Polski Kadetów w Szermierce. Po raz kolejny najlepszą zawodniczką turnieju została Marta Mazurek – UKS 13 Białystok.
Fot: UKS 13 Białystok

Marta w eliminacji grupowej wygrała wszystkie 12 walk, w eliminacji bezpośredniej/pucharowej odprawiała rywalki z dużą przewagą trafień: Aleksandrę Loda (UKS szabla Brzoza) 15-2, Michalinę Fic ( KKSz Konin) 15-7, Martę Okine (AZS AWF Warszawa) 15-5, Agatę Marciniak (OŚ AZS Poznań) 15-8 i w finale Emilię Popczyk (TMS Sosnowiec) 15-5.

Na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego Marta zajmuje pierwsze miejsce z ogromną przewagą punktową i pomimo 4 zawodów do rozegrania już może przygotowywać się do startu w Mistrzostwach Europy i Świata. W turnieju dziewcząt bardzo dobry start zanotowała młoda szablistka "Trzynastki" - Urszula Kurzyna, która wywalczyła 5 miejsce.

W rywalizacji chłopców również mieliśmy zawodnika na podium, Piotr Kurzyna zajął 3. miejsce i w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego zajmuje drugą pozycję, 7. miejsce zajął Mateusz Prokopowicz (aktualnie czwarty na liście PZS).