Szermierka. Sukcesy szablistów UKS 13 Białystok

2015.01.20 00:00
Bardzo dobrze rozpoczęli nowy rok zawodnicy UKS 13 Białystok. Szermierze z Podlasia w ostatnich trzech weekendach zajmowali bardzo wysokie miejsca.
Fot: UKS 13 Białystok
Marta Mazurek na podium w Pucharze Polski Juniorów (pierwsza z lewej)

W Pucharze Polski Seniorów rozgrywanym na początku stycznia szermierze z Białegostoku "weszli na salony" elity szermierczej. Piotr Kurzyna i Marta Mazurek uplasowali się w czołowej finałowej ósemce szermierzy Polski w kategorii seniorów, przed nimi byli tylko reprezentanci na Igrzyska Olimpijskie, medaliści Mistrzostw Świata i Europy.

W drugim weekendzie stycznia w Pucharze Polski Juniorów Marta Mazurek była o krok od zwycięstwa, ponosząc tylko jedną porażkę na 16 walk. Pozostali szermierze z niedosytem, ale również z dobrymi rezultatami: 9. miejsce Tobiaszewska Martyna, 12. miejsce Kurzyna Piotr, 14. miejsce Wysocka Monika.

W Pucharze Europy Kadetów w Moedling (Austria), który był rozgrywany 18 stycznia Marta Mazurek zajęła 6. miejsce w stawce 120 zawodniczek z 21 państw Europy. Tylko Włoszka Lucarini (aktualnie numer 1 na liście Europejskiej Federacji) pokonała 16-letnią Martę. Piotr Kurzyna w turnieju męskim również wypadł najlepiej z reprezentacji Polski zajmując ostatecznie 18. miejsce.