Szkoła policealna alternatywą dla studiów wyższych

2012.07.04 00:00
Maturzyści poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Ze statystyk udostępnionych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wynika, że aż 20 proc. młodych Polaków nie zdało w tym roku matury. Dla tych, którzy planują powtarzać egzamin w przyszłym roku, dobrym rozwiązaniem będzie szkoła policealna.
Szkoła policealna alternatywą dla studiów wyższych
Fot: materiały prasowe

Aby zostać przyjętym do takiej placówki należy mieć wykształcenie średnie, jednak zdana matura nie jest konieczna. Na polskim rynku obecnych jest ponad 200 szkół policealnych. Absolwenci mają więc w czym wybierać.

- Do TEB Edukacja nie trzeba zdawać egzaminów, bo podczas rekrutacji liczy się jedynie kolejność zgłoszeń - mówi Adam Zawielak. - Jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego najlepiej przystąpić do rekrutacji jak najszybciej.

Rekrutacja krok po kroku

- Przed wyborem szkoły warto uświadomić sobie swoje mocne strony, zastanowić nad zdolnościami - przekonuje Adam Zawielak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TEB Edukacja.

Szkoły policealne oferują wiele kierunków jednorocznych, które pozwolą rozwinąć zainteresowania lub zdobyć zawód, dzięki czemu rok przerwy w edukacji nie będzie stracony. Kierunki, które trwają dwa semestry to między innymi opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, rejestratorka medyczna, charakteryzator, wizaż i stylizacja paznokci, grafika komputerowa, projektant stron internetowych czy administrator sieci.

Słuchacze, którzy chcą przystąpić do nauki w szkołach TEB Edukacja muszą przedstawić świadectwo ukończenia szkoły średniej lub jego odpis, kwestionariusz osobowy dostępny w szkole, zaświadczenie lekarskie oraz ksero dowodu osobistego i kilka zdjęć.

E-pakiet

TEB Edukacja uruchomiła dla swoich słuchaczy autorski projekt, w ramach którego mogą oni otrzymać tablety na cały okres trwania nauki. W zależności od wybranego kierunku oraz miasta tablet może być darmowy lub dostępny w abonamencie miesięcznym

- E-pakiet to dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień korzystają z internetu i są otwarte na nowe rozwiązania. Na tablecie można przechowywać notatki i podręczniki, a przy tym jest on dużo wygodniejszy i bardziej poręczny niż grube zeszyty czy książki - tłumaczy ekspert z TEB Edukacja.

W ramach e-pakietu słuchacze mogą również korzystać z kursów e-learningowych oraz e-konsultacji z ekspertami. Po zakończeniu nauki szkoła daje swoim słuchaczom możliwość wykupienia tabletu. Ceny zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

- Zależy nam, aby nasi słuchacze mieli dostęp do najnowszych technologii. Tablety ułatwiają naukę, a dzięki mobilnemu internetowi umożliwiają rozwój zainteresowań oraz dostęp do wszelkich informacji - podsumowuje Adam Zawielak, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży TEB Edukacja.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1274 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39