Szósta porażka z rzędu. Podlaska drużyna wciąż pikuje

2018.01.21 18:54
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski przeżywa sporych rozmiarów kryzys. II-ligowiec z siedzibą w północno-wschodniej Polsce przegrał w niedzielę (21.01) szósty mecz z rzędu.

Co się dzieje z Turem? To pytanie już od jakiegoś czasu zadają sobie fani koszykarskiej drużyny z Bielska Podlaskiego, która od wielu tygodni nie może odnieść ligowego zwycięstwa. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego po całkiem udanej pierwszej fazie sezonu, teraz nie potrafią odnaleźć odpowiedniej formy.

Szansą na przełamanie passy pięciu porażek z rzędu miała być wyjazdowa potyczka z rezerwami TBV Start Lublin. Niestety rywale wzmocnieni zostali siłami z najwyższej klasy rozgrywkowej, przez co szanse na triumf rogatej ekipy znacząco zmalały.

Początek meczu był jednak obiecujący. Tur wygrał pierwszą kwartę 28:18 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do zostawienia złych demonów daleko za sobą. W dalszej części rywalizacji tak pięknie już nie było. Kapitalną dyspozycją raz po raz popisywał się Jakub Zalewski grający na co dzień w głównym zespole Startu, który ciągnąc resztę kolegów sprawił, że gospodarze już w drugiej kwarcie odrobili straty. Z czasem koszykarze z Lublina wyszli nawet na prowadzenie, którego do końca boju nie oddali, zwyciężając ostatecznie z Turem 97:87.

Na tym złe wiadomości dla podlaskiej drużyny się nie kończą. W następnej kolejce zawodnicy Kamila Zakrzewskiego podejmą u siebie wiceliderujący zespół ŁKS-u AZS UŁ SG Łódź, co oznacza, że o przełamanie czarnej seri znów będzie niezwykle trudno.

13. Legia II Warszawa 14 16 2-12

TBV Start Lublin II - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 97:87 (18:28, 35:18, 25:23, 19:18)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Sylwester Kus (8 pkt), Mateusz Bębeniec (10 pkt), Maciej Bębeniec (3 pkt), Kordian Jóźwiuk (5 pkt), Patryk Bajtus (23 pkt), Łukasz Kiluk (3 pkt), Tomasz Pisarczyk (10 pkt), Marcin Marczuk (17 pkt), Rafał Piesio (8 pkt)