Sztafeta maratońska pod dyktando Pędziwiatra. Organizacyjnie "miód malina" [ZDJĘCIA]

2015.06.14 00:00
864 zawodników wzięło udział w pierwszej w naszym regionie sztafecie maratońskiej – Electrum Ekiden. Pomóżmy Razem. Najlepszą ekipą - wśród 139 startujących drużyn - okazał się zespół białostockiego Pędziwiatra.

Bezkonkurencyjny Pędziwiatr

Uczestnicy biegu pobiegli 2,5-kilometrową pętlą w centrum Białegostoku. Łącznie każda z ekip musiała pokonać dystans 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków. Członkowie drużyn biegli w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km.

Bezkonkurencyjna na odcinku 42,195 km okazała się drużyna Pędziwiatra Białystok, która ukończyła bieg w czasie 2:37:42. Drugie miejsce przypadło ekipie Biegamy dla zdrowia, a na trzeciej pozycji uplasował się zespół Nadaktywni Białystok.

Grzegorz Kuczyński stanął na wysokości zadania

W jednej z drużyn miał pobiec znany z telewizji - Tomasz Karolak. Niestety aktor doznał kontuzji i jego miejsce zajął główny organizator - Grzegorz Kuczyński.

- Nasz zespół nie został na lodzie i z całej opresji wybawił nas Grzegorz Kuczyński. Z pewnością godnie zastąpił celebrytę - powiedziała Izabela Kożuchowska z teamu Nie goni nas Czas.

Niektórzy zawodnicy w biegach ulicznych startowali po raz pierwszy.

- Zarówno bieg, jak i cała jego otoczka, jest jak najbardziej udana. Sam w takiej imprezie biorę udział po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni. Atmosfera podczas takich zawodów jest naprawdę niesamowita - powiedział uczestnik sztafety maratońskiej - Mirosław Kondratiuk z Top Auto Soccer Team.

Organizacyjnie "miód malina"

Warto dodać, że organizacyjnie sztafeta wypadła rewelacyjnie. Wszyscy, którzy byli związani z całym biegiem i jego otoczką, stanęli na wysokości zadania i za to należą się Wam ogromne brawa!

Głównymi organizatorami biegu byli: Fundacja Białystok Biega, Fundacja "Pomóż Im" i Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorem tytularnym wydarzenia była spółka Electrum, zaś sponsorem głównym Top Auto, dealer Opla.