T-Mobile Ekstraklasa: Jagiellonia pokonała Legię

2012.11.10 00:00
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe w meczu 11. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Legię Warszawa 2:1 (1:0). Jest to pierwsze zwycięstwo żółto-czerwonych w historii przy ul. Łazienkowskiej. Trzy punkty zapewnił Tomasz Frankowski, któy w 76. minucie ustalił wynik meczu. Wojskowi ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie w lidze, a z własnego boiska ostatni raz schodzili pokonani 21 kwietnia.
Fot: jagiellonia.net

Legia mogła objąć powadzenie już w 1. minucie. Ljuboja ograł Ukaja i Grzyba, po czym uderzył na bramkę Jagi. Na posterunku był Jakub Słowik. W odpowiedzi strzelał Dawid Plizga. Zawodnik Jagi nie trafił jednak w światło bramki. W 5. minucie główkował Michał Pazdan. Dusan Kuciak z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później strzelał na bramkę Nika Dzalamidze, Gruzin nie trafił w światło bramki. W 36. minucie Jagiellonia objęła powadzenie. Bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Dawid Plizga. Frankowski kolejny raz wcielił się w rolę asystenta, podając z pierwszej piłki do Plizgi, który wbiegł w pole karne i lekko strzelił obok bezradnego Kuciaka.

W 48, minucie głową uderzał Ljuboja. Świetną interwencją popisał się Słowik, który obronił ten strzał. Pięć minut później Legia wyrównała. Radović zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Rzeźniczak wpakował ją do siatki. W 70 minucie na bramkę Jagi uderzał Radović. Jego strzał zablokował Tomasz Kupisz. Chwilę później próbował Ljuboja ale ponownie na posterunku był Słowik. W 76. minucie Jagiellonia ponownie wyszła na powadzenie. Strzelcem bramki niezawodny Tomasz Frankowski. Dzalamidze wysokim lobem podał piłkę do snajpera Jagi, który wykorzystał bierną postawę Šulera i uderzeniem z powietrza strzelił swojego 164 gola w Ekstraklasie. W odpowiedzi próbował Ljuboja ale Słowik obronił nogami. W 82. minucie doszło do zamieszania w polu karnym, które ostatecznie wyjaśnił Pazdan.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1). Bramki: Jakub Rzeźniczak 53 - Dawid Plizga 36, Tomasz Frankowski 76

Legia Warszawa: 12. Dušan Kuciak - 2. Artur Jędrzejczyk, 15. Iñaki Astiz, 8. Marko Šuler, 25. Jakub Rzeźniczak - 18. Michał Kucharczyk (46, 37. Dominik Furman), 35. Daniel Łukasik (72, 5. Janusz Gol), 21. Ivica Vrdoljak, 32. Miroslav Radović, 20. Jakub Kosecki (83, 33. Michał Żyro) - 28. Danijel Ljuboja.

Jagiellonia Białystok: 1. Jakub Słowik - 2. Filip Modelski, 19. Ugochukwu Ukah (46, 16. Luka Pejović), 4. Michał Pazdan, 17. Alexis Norambuena - 10. Nika Dzalamidze (87, 18. Łukasz Tymiński), 22. Rafał Grzyb, 5. Tomasz Bandrowski, 6. Dawid Plizga, 8. Tomasz Kupisz - 21. Tomasz Frankowski (90, 3. Luka Gusić).

Żółte kartki: Kosecki, Kucharczyk, Łukasik, Radović, Jędrzejczyk, Astiz (Legia), Ukah, Dzalamidze, Słowik (Jagiellonia).

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 9000.