Taekwondo. Grad medali zawodników białostockiego Huzara

2015.10.06 00:00
Wyśmienicie na 7. Technicznych Mistrzostwach Polski wypadli zawodnicy Huzara. Białostoczanie aż siedmiokrotnie stawali na podium.
Fot: Taekwondo Huzar Białystok

Na starcie imprezy stanęło 40 zawodników i zawodniczek z 13 klubów. Z ósemki białostoczan reprezentujących klub Huzar tylko Konrad Bońkowski otarł się o podium zajmując 4. miejsce, a Karol Moroz uplasował się na siódmej pozycji w kategorii Junior.

Medaliści Huzara

Pierwsze miejsce w kat. senior 1 zajęła Karolina Kochanowska. W kat. senior 2 na najwyższym stopniu podium stanęła Magdalena Moroz, a na drugiej pozycji uplasowała się Justyna Osiecka. W kat. senior 3 rywalizację wygrała Renata Kim. Drugie miejsce w kat. senior 1 wśród panów zajął Mariusz Jerzy Mosiej, a w kat. senior 2 srebro wywalczył również Dariusz Jankowski.

W konkurencji par Huzar reprezentowali Mariusz Jerzy Mosiej oraz Karolina Kochanowska. Po bardzo wyrównanej walce ulegli tylko parze z Łowicza zajmując II miejsce.

Oprócz tego 18 krążków dołożyli młodzi sportowcy z klubu z Podlasia w zawodach Taekwondo Mazda Cup.

Techniczne Mistrzostwa Polski to impreza cykliczna, której celem jest propagowanie konkurencji poomsae wśród zawodników Taekwondo.

Organizację tegorocznej edycji mistrzostw Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego powierzył Białostockiemu Klubowi Taekwondo "Huzar", który zrzesza ponad dwustu zawodników i trenerów.

Tego typu zawody organizowane są w Białymstoku po raz pierwszy.