Taka porażka boli podwójnie. Czołówka tabeli znów ucieka

2021.10.02 20:17
Wyjazd na teren znajdującego się w strefie spadkowej Hutnika Kraków nie był dla Wigier udany. Suwalczanie polegli w 11. serii zmagań 1:2.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Przed tygodniem Wigry ograły 1:0 rezerwy Śląska Wrocław, dlatego kibice Biało-Niebieskich - widząc, że w terminarzu jest mecz ze słabiutkim Hutnikiem - liczyli, iż przełom września i października przyniesie solidny skok w II-ligowej tabeli. Niestety podopieczni Dawida Szulczka nie sprostali zadaniu i starcie z krakowskim zespołem przegrali.

Delegacyjny pojedynek mógł rozpocząć się dla Wigier bardzo udanie, gdyż już w 6. minucie przed świetną okazję do otwarcia wyniku stanął Mariusz Rybicki, ale ofensywny zawodnik Biało-Niebieskich nie zdołał pokonać stojącego między słupkami gospodarzy Arkadiusza Leszczyńskiego, a w kolejnych fragmentach meczu goście z północno-wschodniej Polski nie stworzyli sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich.

Hutnik również miał problem, by z akcji zaskoczyć defensywę suwalczan, ale od czego są stałe fragmenty. W 28. minucie do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Jakub Wilczyński i to piłkarze z Krakowa zeszli na przerwę, prowadząc.

Zaraz po zmianie stron goście z województwa podlaskiego odpowiedzieli, gdyż Mikołaj Łabojko dobił uderzenie z rzutu karnego oddane przez Rybickiego, jednak Biało-Niebiescy nie poszli za ciosem, a wręcz dali się zaskoczyć. Pierzchała popełnił we własnej szesnastce przewinienie, przez co sędzia wskazał na "wapno", a ponieważ Piotr Stawarczyk z 11. metra się nie pomylił, to Hutnik sięgnął w sobotnie (2.10) popołudnie po 3 punkty.

Hutnik Kraków - Wigry Suwałki 2:1 (1:0)
Bramki: Jakub Wilczyński 28, Piotr Stawarczyk 63k - Mikołaj Łabojko 48

Hutnik Kraków: Arkadiusz Leszczyński - Michał Stasz (87' Michał Kitliński), Piotr Stawarczyk, Javier Bernal, Piotr Zmorzyński - Abdallah Hafez (87' Tomasz Jaklik), Łukasz Kędziora, Miłosz Drąg (78' Sławomir Chmiel), Patryk Kieliś, Krzysztof Świątek (78' Dominik Zawadzki) - Jakub Wilczyński (85' Daniel Hoyo-Kowalski)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Michał Ozga (78' Rafał Grzelak), Tomasz Lewandowski, Piotr Pierzchała (69' Kosei Iwao), Patryk Mularczyk (78' Elso Brito) - Mateusz Sowiński (69' Kacper Zaborski), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz, Mariusz Rybicki (61' Denis Gojko) - Kamil Adamek