Ten nieszczęsny przestój w czwartej kwarcie

2018.04.22 08:40
Nie udało się koszykarzom Żubrów wygrać pierwszego meczu ćwierćfinałowego na szczeblu II ligi. Białostoczanie polegli w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem i teraz muszą zwyciężyć rewanż na własnym terenie, by pozostać w grze o awans.

Zawodnicy Żubrów nie mają łatwej drogi w tegorocznych play-offach. Zarówno w rywalizacji z AZS-em AWF Mickiewicz Romus, jak i Górnikiem Trans.eu Wałbrzych białostoczanie pierwszy mecz - a przez to także ewentualne trzecie starcie - musieli rozgrywać na wyjeździe, co znacznie ogranicza ich szanse na końcowy sukces.

Podobnie jak pierwsze spotkanie w Katowicach, tak i inauguracyjny bój w Wałbrzychu zakończył się porażką rogatej ekipy. W pojedynku z Górnikiem decydująca okazała się słabsza dyspozycja podopiecznych Tomasza Kujawy w czwartej kwarcie. Jeszcze niespełna pięć minut przed końcem rywalizacji podlaska ekipa wygrywała 58:55, ale wtedy 10 oczek z rzędu zdobyli gospodarze, co było kluczowe w kontekście finalnego rezultatu. Ostatecznie Górnik zwyciężył 66:62 i to właśnie zespół z Dolnego Śląska jest zdecydowaniem bliżej półfinałów.

Rewanż w Białymstoku odbędzie się w najbliższą sobotę (28.04). Ewentualny trzeci mecz w Wałbrzychu zaplanowany został na przyszłą środę (2.05).

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Żubry Białystok 66:62 (16:16, 14:14, 19:24, 17:8)
Żubry Białystok: Mateusz Niewiński (0 pkt), Arkadiusz Zabielski (0 pkt), Bartłomiej Wróblewski (10 pkt), Krzysztof Kalinowski (10 pkt), Marcin Monach (7 pkt), Andrzej Misiewicz (8 pkt), Michał Wielechowski (11 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (8 pkt), Paweł Karasiewicz (8 pkt)

Stan rywalizacji (toczonej do dwóch wygranych spotkań): 1:0 dla Górnika