To był cud. Słoneczni rzutem na taśmę zgarnęli komplet punktów i przerwali złą passę

2019.12.22 21:06
Występujący w Futsal Ekstraklasie MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał w ostatnich tygodniach 5 ligowych spotkań z rzędu. Na szczęście fatalna seria jest już przeszłością, bo w sobotę (21.12) podlaska ekipa w końcu się przełamała.

Mamy drugą połowę grudnia, a więc to, co wydarzyło się w sobotę w Katowicach w meczu 13. kolejki Futsal Ekstraklasy, można skomentować tylko w jeden sposób - cuda, cuda ogłaszają! Zawodnicy MOKS-u, którzy notowali serię 5 porażek z rzędu znów byli bliscy klęski, bo na kilkadziesiąt sekund przed końcem rywalizacji z miejscowym AZS-em UŚ to przeciwnicy prowadzili 2:1, jednak w samej końcówce stał się wspomniany wcześniej cud i wszystkie oczka ostatecznie powędrowały do stolicy Podlasia.

W 40. minucie do siatki gospodarzy trafił bowiem Witalij Lisnyczenko, a chwilę później w ślady swego kolegi poszedł też Krzysztof Kożuszkiewicz, dzięki czemu w zespole gości zapanowała euforia.

Takie triumfy smakują najlepiej, takie wygrane budują morale drużyny, dlatego białostoccy kibice mają prawo liczyć, że po świąteczno-noworocznej przerwie Słoneczni w końcu na dłużej pokażą swoją lepszą twarz.

Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że pierwszy gol dla ekipy z północno-wschodniej Polski był zasługą grającego trenera Podlasian, czyli Adriana Citki. Trafienia dla gospodarzy zanotowali natomiast Adam Jonczyk i Jakub Jochymek.

14. Red Devils Chojnice 12 5 26:62

AZS UŚ Katowice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 2:3 (1:1)
Bramki: Adam Jonczyk 20, Jakub Jochymek 29 - Adrian Citko 11, Witalij Lisnyczenko 40, Krzysztof Kożuszkiewicz 40

AZS UŚ Katowice: Krzywicki, Lasik - Jasiński, Jochymek, Podobiński, Szczurek, Jonczyk, Musiał, Wojtyna, Łopuch, Dubiel, Hewlik, Ząbek, Piskorz

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Jendruczek - Lisowski, Citko, Gryko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Skiepko, Prolejko, Zalewski