To niewiarygodne. Jagiellonia ma obecnie najdłuższą serię bez straty gola w całej lidze

2021.10.06 14:15
191 - od tylu minut Pavels Steinbors podczas meczów w ramach PKO Ekstraklasy nie wyciągał piłki z siatki. Aktualnie żaden inny bramkarz w lidze nie może się pochwalić lepszym wynikiem.

Jeszcze niedawno Jagiellonia notowała serię 6 meczów bez zwycięstwa (5 w PKO Ekstraklasie i 1 w Pucharze Polski), przez co na białostocką drużynę spadło sporo słów krytyki. Później przyszła jednak wygrana nad Lechem oraz triumf w Lubinie z Zagłębiem. W obu tych starciach Duma Podlasia nie straciła gola, dzięki czemu Żółto-Czerwoni wyjątkowo szybko znaleźli się na czele klasyfikacji, jeżeli chodzi o najdłuższą aktualną serię bez straty bramki (191 minut). Jest to niesamowite, bo przecież wcześniej podopieczni Ireneusza Mamrota mieli ogromne problemy, by zachować czyste konto. Taka sztuka Jagiellonii udała się jedynie podczas potyczek z Rakowem Częstochowa (3:0) i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (1:0).

Podlaski zespół swego przedstawiciela ma też na czele dwóch rubryk ze statystykami indywidualnymi. Taras Romanczuk to bowiem zawodnik, który w całej Ekstraklasie zanotował do tej pory najwięcej odbiorów (72) i to właśnie kapitan Żółto-Czerwonych ma najlepszą średnią, patrząc na przechwyty wykonywane w każdym meczu (7). Ponadto 29-latek jest 2. w klasyfikacji uwzględniającej wygrane pojedynki (111). 1. pozycja należy do Mateja Rodina z Cracovii (128).

Warto też zauważyć, że wysoko w rankingu z liczbą oddanych strzałów znajduje się Jesus Imaz (4. miejsce, 27 uderzeń), a sporo kluczowych podań ma na koncie Martin Pospisil (4. miejsce, 16 podań).