Top Auto Białystok Biega. Bawili się wszyscy, zwyciężał Ukrainiec [ZDJĘCIA]

2018.09.23 16:00
Za nami 8. edycja imprezy Top Auto Białystok Biega. Podczas 2-dniowej rywalizacji na białostockich ulicach zaprezentowało się ponad 3000 sportowców. Największe powody do zadowolenia ma Sergii Okseniuk, który wygrał oba przeprowadzone biegi.
Drugiego dnia Top Auto Białystok Biega uczestnicy walczyli o triumf na dystansie 10 km.

Nocą się nie śpi, nocą się biega

"Rozbiegamy całe miasto" - tak od wielu lat brzmi hasło Top Auto Białystok Biega. Trzeba przyznać, że slogan jest niezwykle celny, bo w sobotę i niedzielę (22-23.09) - po raz kolejny - na linii startu zameldowała się rekordowa liczba uczestników.

Najpierw do rywalizacji przystąpiły dzieci, które zmierzyły się na 3 różnych dystansach (100 m, 600 m i 1 km), zaś po nich - gdy już się ściemniło - ulicami stolicy Podlasia przemknęli biegacze zapisani do zmagań oznaczonych jako "Nocna piątka".

Toczony w nocnej scenerii bój od początku był wyjątkowy. W powietrzu unosiła się bowiem atmosfera podekscytowania, gdyż białostoczanie nie mają zbyt często okazji, by biegać w tak dużych zawodach przy sztucznym oświetleniu.

5-kilometrową trasę najszybciej pokonał Sergii Okseniuk. Ukrainiec ukończył rywalizację z czasem 14 minut i 37 sekund, co pozwoliło mu wyprzedzić kolejnego na mecie Roberta Głowalę o 7 sekund. W klasyfikacji pań również zwyciężyła przedstawicielka naszych wschodnich sąsiadów. Tu 1. miejsce wywalczyła Nataliia Strebkova, która okazała się minimalnie lepsza od pochodzącej z Białegostoku Anny Gosk.

"Mokra dycha"

Niedziela to był już czas batalii 10-kilometrowej. Tego dnia - na mokrej od deszczu nawierzchni - do walki o nagrody stanęło ponad 800 biegaczy. Mimo silnej konkurencji wstęgę jako pierwszy znów przeciął Sergii Okseniuk, który wykręcił czas na poziomie 30 minut i 43 sekund, dzięki czemu na mecie zameldował się o ponad pół minut przed kolejnym zawodnikiem.

Wśród pań triumf odniosła Anna Gosk. Przedstawicielka stolicy Podlasia zrewanżowała się Strebkovej za porażkę sprzed kilkunastu godzin i tym razem to ona zajęła najwyższy stopień na "pudle". 3. miejsce zgarnęła Irina Somava, czyli najlepsza biegaczka sprzed roku.