Triumf Juvenii na wojewódzkich mistrzostwach

2018.12.03 11:00
W piątek i sobotę (30.11-1.12) odbywały się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałki. Na wspomnianych zawodach najwyższe miejsce w klasyfikacji drużynowej zajęli przedstawiciele białostockiej Juvenii.
Fot: MKS Juvenia Białystok

W mistrzowskiej batalii w Suwałkach wzięło udział 350 pływaków z 13 klubów z całego województwa. Tytuł najlepszej drużyny roku 2018 na Podlasiu wywalczyli zawodnicy MKS-u Juvenia Białystok. Uczniowie i absolwenci SP 29 w Białymstoku zdobyli aż 70 medali (23 złote, 25 srebrnych i 22 brązowe).

13. IKS Herkules Suwałki - 824,00

Reprezentanci Juvenii zajęli też 8 miejsc w pierwszej trójce punktacji ogólnej w poszczególnych kategoriach wiekowych.

- 14 lat: Julia Potrykus - III miejsce.

Dla najmłodszych pływaków zawody w Suwałkach były ostatnim ważnym sprawdzianem w tym roku. Starszych sportowców - tych w wieku 14-15 lat - czekają jeszcze Zimowe Mistrzostwa Polski, które w dniach 14-16 grudnia przeprowadzone zostaną w Olsztynie i Ostrowcu Świętokrzyskim.