Triumf Wigier w derbach północno-wschodniej Polski

2018.08.26 20:45
W meczu 7. kolejki Fortuna I Ligi Wigry - na własnym terenie - mierzyły się ze Stomilem Olsztyn. Biało-Niebiescy, dzięki bramkom Kamila Sabiłły i Filipa Karbowego, zwyciężyli to spotkanie 2:0.
Fot: Wigry Suwałki

Starcia pomiędzy Wigrami a Stomilem, nazywane derbami północno-wschodniej Polski, zawsze budziły ogromne emocje. Nie inaczej było i tym razem. Na trybunach suwalskiego stadionu zasiadło kilka tysięcy widzów, którzy obejrzeli naprawdę ciekawe widowisko.

Pierwsze minuty należały do gości. To Stomil częściej próbował ofensywnych szarż, ale żadna z akcji nie przyniosła olsztynianom gola. Gospodarze dali się zatem wyszaleć przeciwnikom, po czym sami przystąpili do ataków. Pierwsza bramka nie padła jednak po żadnej znakomitej wymianie podań, a po błędzie defensorów gości. Z prezentu skorzystał Kamil Sabiłło, który strzałem z kilku metrów dał Wigrom prowadzenie.

Wynik uległ zmianie jeszcze przed przerwą. Kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Filip Karbowy, który wbiegł w pole karne, minął dwóch rywali i pewnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

W drugiej części spotkania gorącą było zarówno pod bramką Damiana Węglarza, jak i w rejonie strzeżonym przez Michała Leszczyńskiego. Wigry mogły dobić przyjezdnych za sprawą prób strzeleckich w wykonaniu Mackiewicza czy Sabiłły, zaś Stomil miał szansę na kontaktową bramkę, gdy groźne akcje finalizował Stromecki i najaktywniejszy po zmianie stron w ekipie gości Paweł Głowacki.

Mimo doskonałych okazji gole w drugich 45 minutach już nie padły. Posypały się za to kartki. W ostatnich sekundach na trybuny wyproszony został trener gości - Kamil Kiereś, czerwony kartonik zobaczył Sołowiej, zaś po "żółtku" dostali Szywacz i Paweł Olszewski.

Wigry po 7 kolejkach mają na swoim koncie 3 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki. O triumf numer 4 podopieczni Kamila Sochy powalczą już w piątek (31.08), kiedy to na stadion przy ul. Zarzecze zawita Garbarnia Kraków.

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 2:0 (2:0)
Bramki: Kamil Sabiłło 32, Filip Karbowy 44

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Jonatan Straus - Robert Bartczak, Martin Adamec (86' Bartosz Gużewski), Filip Karbowy (71' Aron Stasiak), Damian Pawłowski, Karol Mackiewicz - Kamil Sabiłło (89' Bartosz Olszewski)

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński - Janusz Bucholc, Łukasz Sołowiej, Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Tomasz Zając (69' Wołodymyr Tanczyk), Miłosz Trojak (46' Paweł Głowacki), Marcin Stromecki, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki - Rafał Śledź (57' Michał Góral)