Trzecie zwycięstwo białostockich Żubrów

2016.11.19 20:11
W meczu 11. kolejki koszykarskich zmagań na trzecim szczeblu rozgrywkowym Żubry Leo-Sped Białystok pokonały KU AZS UJK Kielce 80:77. Dla białostockiego zespołu jest to trzecie zwycięstwo w trwających rozgrywkach.

Spotkanie rozgrywane w hali VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku miało bardzo nietypowy przebieg, gdyż zarówno Żubry, jak i KU AZS UJK Kielce zagrały bardzo nierówne zawody.

Pierwszą kwartę z przewagą 9 oczek wygrali koszykarze z Podlasia, ale już w drugiej ulegli gościom w takim samym stosunku punktowym. Do przerwy utrzymywał się zatem remis, lecz kolejna odsłona meczu znów należała do gospodarzy. Żubry trzecią część rywalizacji wygrały 11 punktami, po czym w czwartej kwarcie znów oddały inicjatywę rywalom. Na szczęście gościom do odrobienia strat nie wystarczyło czasu i to zawodnicy z Białegostoku mogli się tego dnia cieszyć ze zwycięstwa.

Kolejnym rywalem podopiecznych Jakuba Jakubca będzie KKS Pro Basket Kutno. Wyjazdowy mecz rozegrany zostanie w sobotę (26.11) o godz. 15.00.

Żubry Leo-Sped Białystok – KU AZS UJK Kielce 80:77 (27:18, 17:26, 26:15, 10:18)
Żubry Leo-Sped Białystok: Michał Bombrych (3 pkt), M. Monach (4 pkt), A. Zabielski (21 pkt), K. Kalinowski (22 pkt), Ł. Małyszko ( 0 pkt), P. Andruk (0 pkt), K. Łotowski (2 pkt), A. Misiewicz (15 pkt), T. Kujawa (10 pkt), M. Niewiński (3 pkt)