Tur przegrał, ale wskoczył na pozycję lidera. Żubry wygrały i są na miejscu numer 6

2020.12.06 13:18
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski doznał w sobotę (5.12) pierwszej porażki w sezonie 2020/2021. II-ligowi koszykarze z północno-wschodniej Polski polegli na wyjeździe z Sokołem Ostrów Mazowiecka.
Fot: pixabay.com

W 8 pierwszych meczach koszykarze Tura zanotowali komplet zwycięstw. Niestety kapitalna passa drużyny trenowanej przez Kamila Zakrzewskiego dobiegła końca, bo w sobotę minimalnie lepszy od Podlasian okazał się Sokół. Ekipa gospodarzy pokonała gości 69:67.

O porażce Tura przesądziło przede wszystkim słabe wejście w spotkanie. Po inauguracyjnej kwarcie rogata drużyna traciła do rywala już 14 punktów, a w połowie pojedynku dystans dzielący oba kluby jeszcze uległ powiększeniu. Sokół po 20 minutach zmagań wygrywał aż 45:26.

Później nastąpił zryw przyjezdnych. Podopieczni Zakrzewskiego wreszcie przypomnieli sobie o dobrej dyspozycji z ostatnich tygodni i kolejna odsłona meczu zakończyła się triumfem Tura 23:11. W decydującej kwarcie zespół z Bielska Podlaskiego zdołał nawet na moment wyjść na prowadzenie, ale ostatnie słowo i tak należało do gospodarzy. Celne rzuty Szczerbatiuka, Paula i Motela sprawiły, że to Sokół po końcowej syrenie miał korzystny dla siebie wynik.

Mimo porażki Tur i tak wskoczył na 1. miejsce w II-ligowej tabeli (gr. B), ponieważ dotychczasowy lider, czyli Akademia Koszykówki Legii Warszawa, w tej kolejce pauzował.

Inny zespół z północno-wschodniej Polski, a więc Żubry, swój mecz w ramach 11. serii zmagań wygrał. Białostoczanie w hali UwB przy ul. Świerkowej pokonali 92:80 Trójkę Żyrardów. Klub ze stolicy Podlasia do 5. w sezonie zwycięstwa poprowadził Maciej Bębeniec, który przez niespełna 25 minut gry na parkiecie zdobył 22 punkty.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. b)

13. Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 10 11 1-9

Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 69:67 (29:15, 16:11, 11:23, 13:18)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Łukasz Kuczyński (25 pkt), Rafał Król (18 pkt), Filip Pruefer (4 pkt), Przemysław Tradecki (8 pkt), Aaron Weres (6 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Paweł Lewandowski (6 pkt)

Żubry Białystok - UKS Trójka Żyrardów 92:80 (27:17, 19:24, 16:19, 30:20)
Żubry Białystok: Daniel Kamiński (3 pkt), Filip Nieroda (11 pkt), Michał Bombrych (12 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Patryk Andruk (16 pkt), Arkadiusz Zabielski (13 pkt), Andrzej Misiewicz (15 pkt), Maciej Bębeniec (22 pkt)