Tylko 1 gol w meczu Wigier. A mogło być ich znacznie więcej

2021.11.20 20:33
W sobotni (20.11) wieczór suwalskie Wigry mierzyły się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. Biało-Niebiescy przegrali ze znajdującym się w czołówce II ligi rywalem 0:1.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Po odejściu Dawida Szulczka, który udał się na ławkę trenerską Warty Poznań, Wigry Suwałki nie potrafią jak na razie zapunktować. W poprzedniej kolejce suwalczanie niespodziewanie polegli na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (1:3), a w 18. serii zmagań Biało-Niebiescy przegrali z Chojniczanką.

Delegacyjna potyczka z ekipą z Chojnic nie rozpoczęła się dla zespołu z województwa podlaskiego najlepiej. W 14. minucie kapitalnie przymierzył bowiem Łukasz Wolsztyński i gospodarze prowadzili 1:0. W pierwszej połowie klub z Pomorza był groźniejszy, jednak Chojniczanka nie znalazła sposobu, by raz drugi pokonać Hieronima Zocha.

A co działo się po zmianie stron? Na początku drugiej części meczu słupek obił Denis Gojko, po czym w aluminium dwukrotnie trafili rywale. Choć sytuacji bramkowych po obu stronach nie brakowało, to jednak w sobotni wieczór więcej goli już nie padło. Chojniczanka pokonała Wigry 1:0, przez co Biało-Niebiescy znów utracili kontakt z najlepszymi drużynami w lidze. Za tydzień suwalczanie zmierzą się u siebie z KKS-em 1925 Kalisz.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
Bramka: Łukasz Wolsztyński 14

Chojniczanka Chojnice: Kamil Broda - Kamil Mazek (87' Sebastian Olszewski), Mateusz Bartosiak, Damian Byrtek, Kacper Kasperowicz, Michał Mikołajczyk - Łukasz Wolsztyński (87' Sam van Huffel), Paweł Czajkowski, Filip Karbowy (90' Maciej Kona) - Mateusz Klichowicz (82' Artur Pląskowski), Tomasz Mikołajczak (83' Szymon Emche)

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Michał Ozga (90' Piotr Pierzchała), Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Bartosz Prętnik - Mariusz Rybicki, Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (73' Robert Bartczak), Denis Gojko (78' Kamil Adamek) - Michał Żebrakowski (73' Kosei Iwao)