Udane starty lekkoatletów z Podlasia na Mistrzostwach Polski. Jest 12 medali

2016.08.01 08:10
12 medali z lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 23 przywieźli reprezentanci naszego województwa.
Fot: pixabay.com

W sobotę (30.07) nasi sportowcy wywalczyli aż 7 medali. W dal najdalej skakała Magdalena Żebrowska. W biegu na 3000 m z przeszkodami na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Bielawiec. W pchnięciu kulą złoto wywalczyła Klaudia Kardasz, a trzecia w biegu na 100 m była Paulina Kajewska. Wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy reprezentują Podlasie Białystok.

Bezkonkurencyjna w rzucie oszczepem była Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki. W rywalizacji na 400 m zawody na drugiej pozycji ukończyła Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok). Srebro w pchnięciu kulą przypadło Beacie Trzonkowskiej z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża.

W niedzielę, drugiego dnia zawodów, sportowcy z naszego regionu dołożyli 5 krążków. Dąbrowska w biegu na 200 m nie miała sobie równych i poprawiła swój rekord życiowy - 23,58 s. Złoto na 5000 m zdobyła Katarzyna Rutkowska (Podlasie Białystok). W rzucie dyskiem turniej z drugim wynikiem ukończyła Daria Zabawska. W skoku wzwyż brązowy medal wywalczył Damian Nowicki (204 cm), a sztafeta panów 4x100 m zajęła miejsce drugie (Adam Wasilewski, Marcin Jabłoński, Paweł Suproń, Adrian Kamiński).