Udany początek, nieudany koniec

2018.12.13 20:21
I-ligowi siatkarze Ślepska Suwałki doznali 5. porażki w sezonie. W czwartek (13.11) podlaska ekipa poległa przed własną publicznością z Gwardią Wrocław.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Ślepsk Suwałki

Ligowe starcie 15. serii zmagań przeciwko Gwardii Wrocław podopieczni Mateusza Mielnika rozpoczęli dobrze. Gospodarze po wyrównanym boju zwyciężyli inauguracyjną partię 26:24, dzięki czemu do kolejnych części rywalizacji przystępowali ze względnym spokojem.

Niestety przyjezdni z minuty na minutę się rozkręcali, natomiast Ślepsk - jakby nieco nasycony udanym wstępem - zaczął przygasać. Efekt? Wygrana gości w 2 następnych setach 25:22 oraz 25:20 i kompletna deklasacja w partii numer 4, którą to zawodnicy z Wrocławia zwyciężyli w potężnych rozmiarach 25:12, przez co komplet oczek powędrował do województwa dolnośląskiego. MVP spotkania wybrany został przedstawiciel Gwardii - Kamil Maruszczyk.

Najbliższą szansę do rehabilitacji siatkarze z Suwałk otrzymają tuż przed świętami. 20 grudnia podlaska ekipa - w ramach III rundy Pucharu Polski - podejmie bowiem w delegacji KPS Siedlce. 2 dni później przyjdzie pora na ostatni ligowy bój w 2018 r., czyli pojedynek w Częstochowie z Norwidem.