Udany start podlaskiej załogi w Rajdzie Kauno Ruduo na Litwie

2013.08.26 00:00
Dobre wyniki na V rundzie rajdowych samochodowych Mistrzostw Polski Rajd Kauno Ruduo zajęły polskie załogi. Rak-Bud Rally Team z Białegostoku został sklasyfikowany na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów.
Fot: Rak-Bud Rally Team

Radosław Raczkowski z Rak-Bud Rally Team jest bardzo zadowolony z rajdu i uzyskanego wyniku.
- Bardzo się cieszę, że jesteśmy na mecie. Fajny, ale i trudny rajd. Przyjeżdżając na Litwę, nie bardzo wiedzieliśmy, co nas czeka. Ale wrażenia mamy bardzo pozytywne, szczególnie jeżeli chodzi o odcinki specjalne - mówił Radosław Raczkowski.

Rajd miał wiele partii szybkich i technicznych, a organizacja zdaniem naszego zawodnika była na wysokim poziomie.
- Świetna walka w ośce. Tak zaciętej rywalizacji w naszej grupie chyba do tej pory nie było w tym sezonie - dodał Raczkowski.

Załoga Rak-Bud Rally Team w pierwszym dniu wygrała, w czasie drugiego etapu konkurenci pojechali lepiej. - Drugie miejsce w tak trudnych zawodach, to duży sukces - komentuje Raczkowski.

Podobne odczucia miał Tomasz Kasperczyk z załogi TIGER Rally Team.
- Był to nasz pierwszy start na szutrach i świetna nauka. Powiem szczerze, że było bardzo ciężko i dlatego cieszymy się, że jesteśmy na mecie - mówił Kasperczyk po zawodach.

Radosław Raczkowski i Łukasz Gwiazda (Citroen DS3 R3) zajęli 2. miejsce w kategorii samochodów napędzanych na przednią oś. Z kolei krakowsko-bielski duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Skoda Fabia R2) ukończył rajd na 15. miejscu w generalce i 4. w kategorii R6. Zawody wygrał Litwin Dominykas Butvilas (Mitsubishi Lancer Evo X), który o ponad 2.30.4 sek. wyprzedził Kajetana Kajetanowicza (Subaru Impreza).