V Wschodni Kongres Gospodarczy - Liderzy Przyszłości

dodane dnia: 2018-09-19 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2018-10-04
V Wschodni Kongres Gospodarczy
Liderzy Przyszłości. Czyli „Jak przekuć Pasję w Biznes”?


Kiedy?
03 - 04 października: V Wschodni Kongres Gospodarczy
04 października godz. 12.00: Liderzy Przyszłości

Gdzie?
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku (sala koncertowa)

Wschodni Kongres Gospodarczy
W dniach 03-04 października tego roku już po raz piąty w Białymstoku odbędzie się „Wschodni Kongres Gospodarczy”. Jest to dwudniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących poświęconych najważniejszym tematom dla gospodarki Polski Wschodniej. Poprzednie edycje kongresu zgromadziły w Białymstoku ponad 1500 uczestników – z Polski, Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy.

Liderzy Przyszłości. „Jak przekuć Pasję w Biznes”.

Liderzy Przyszłości – spotkanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z ciekawymi białostoczanami, ludźmi mającymi pasje i chcącymi zarazić swoim entuzjazmem młodych. W panelu tym, rokrocznie uczestniczy ponad 600 uczniów.

Dlaczego to robimy? Jeżeli wyobrazimy sobie naszą gospodarkę za 10-20 lat to zobaczymy tam obecnych nastolatków. To od nich w dużej mierze będzie zależał gospodarczy los regionu. Uważamy też, że kształtowanie właściwych postaw społecznych jest ważne na każdym etapie rozwoju, zarówno wśród najmłodszych wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, jak i młodzieży. Docieramy do nich z wiedzą poprzez zabawę i konkursy, ale też przez promowanie dobrych wzorców m.in. na takich spotkaniach jak Liderzy Przyszłości.

W ubiegłych latach w naszych spotkaniach uczestniczyli m.in. tancerze z formacji Fair Play Crew, twórcy robota edukacyjnego Photon, Jarosław Kazberuk (kierowca i pilot rajdowy, uczestnik Rajdu Dakar), Adam Zdanowicz (twórca rowerów customowych, jednym z jego rowerów jeździ m.in. gitarzysta Slash), Drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders czy też piłkarze Jagiellonii Białystok. Mieliśmy także okazje posłuchać koncertu zespołu Cochise z Pawem Małaszyńskim na wokalu jak i podziwiać pokaz mody białostockiej projektantki Elwiry Horosz.

A w tym roku, już 04 października 2018 r. na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, w trakcie kolejnego spotkania z młodzieżą, zaprezentujemy sylwetki osób, których historie mogą stać się dla nich inspiracją. Na pewno będzie nie tylko interesująco merytorycznie ale również ciekawie od strony wizualnej.

Na scenie wystąpią:

1. Szymon Hołownia. Dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka, finansujących działalność Domu Dziecka w Kasisi w Zambii, hospicjum w Kabudze w Rwandzie, wiejskiego szpitala i ośrodka leczenia głodu w Ntamugendze w Dem. Rep. Konga, spółdzielni rolniczej w Burkina Faso i szkoły zawodowej w Senegalu. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

2. Justyna Cichosz – Gracjan Konstantynowicz. Zawodowa para taneczna. Mistrzowie Polski Par Zawodowych 2007 w kategorii Latin American Show i Classic Show Standard, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. W trakcie kariery amatorskiej finaliści Mistrzostw Polski Północnej i wielokrotni Mistrzowie Okręgu Podlaskiego. Trenerzy Mistrzów Świata i wielokrotnych Mistrzów Polski Formacji Tanecznych. Jako instruktorzy pracują od 2000 r., obecnie prowadzą największy klub w regionie - ,,KADRYL''.

3. Wojciech Nowicki. Polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Złoty medalista lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2018 w Berlinie. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich 2016. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 roku w Pekinie oraz brązowy medalista mistrzostw Europy z 2016 roku w Amsterdamie.

4. Patrycja Maliszewska. Polska łyżwiarka szybka, czołowa polska zawodniczka w short tracku. Dwukrotna Olimpijka, 5-cio krotna medalistka Mistrzostw Europy Seniorów. Wielokrotna Mistrzyni Polski i Rekordzistka Polski. Zawodniczka klubu Juvenia Białystok.

5. Natalia Maliszewska. Polska łyżwiarka szybka specjalizująca się w short tracku, który trenuje już od od 12-stu lat. Należy do grona czołowych zawodniczek na świecie w tej dyscyplinie. Od 6-ciu lat jest członkiem kadry narodowej. Na swoim koncie posiada historyczne wyniki (srebro, oraz 2x brąz) z Pucharów Świata jak i srebrny medal z Mistrzostw Świata na 500m zdobyty w 2018r.

6. Kuba Kozłowski. Niepełnosprawny sportowiec (dziecięce porażenie mózgowe), który na co dzień porusza się o kulach lub na wózku. Pływa od 2000 roku i regularnie zdobywa złote medale na Mistrzostwach Polski. Największy sukces sportowy – w trakcie imprezy mistrzostw świata IWAS Youth World Games 2018, Athlone, Irlandia, gdzie zdobył srebro na 200m stylem dowolnym i srebro na 50m stylem klasycznym.

7. MO.YA fashion to marka założona przez Barbarę Piekut, istniejąca na polskim rynku od pięciu lat. Kolekcje marki prezentowane były między innymi w Berlinie i Mediolanie, a sesje zdjęciowe marki publikowały w takie pisma i portale, jak: Avanti, Twój Styl, LaMode.info, BE Magazine, Hedonist Magazine czy Elements Magazine wydawany w Nowym Yorku. Projektantka zdobyła statuetkę "Podlasianka 2016", jest laureatką konkursu "Bursztynowa Igła" i finalistką "New Look Design Refresh" oraz "Radom Fashion Show". Projekty z metką MO.YA fashion pojawiają się na czerwonych dywanach, w programach telewizyjnych i na scenach koncertowych i teatralnych, a noszą je między innymi Justyna Steczkowska, Monika Zamachowska, Izabela Zwierzyńska, Agnieszka Kaczorowska, Anna Dec, Kasia Cerekwicka, Joanna Racewicz czy Paulina Sykut-Jeżyna.

8. Cira, właściwie Michał Ciruk, białostocki raper i poeta, a także grafik. Współtwórca zespołów Panorama Paru Faktów i Fama Familia. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Wśród mieszkańców Białegostoku znany najbardziej z minialbumu pt. Pocztówki z miasta B. Na płycie znalazły się piosenki utrzymane w stylistyce lokalnego patriotyzmu.

9. Marek Kubik. Białostocki kompozytor, realizator dźwięku i producent muzyczny. Przez wiele lat pracował jako lektor radiowy. Jako kompozytor współpracował m.in. z Lukasyno, Cirą i Bezczelem. Ale miał też okazję komponować utwory do filmów m.in. „Cząstka Podlasia” czy też „Z Nurtem Życia”.

Polecamy lokal
1178 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39