VI Central Europe Open

2007.06.13 00:00
W dniach 9 - 10 czerwca na Hali Widowiskowo - Sportowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy rozegrane zostały po raz szósty Otwarte Mistrzostwa Europy Centralnej - VI Central Europe Open.

W rywalizacji udział wzięło ponad 600 zawodników z najlepszych klubów z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy i Słowacji. Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów KAISHO Karate Klub z Białegostoku. Pierwszego dnia w zawodach startowali kadeci, juniorzy i seniorzy. Wywalczyli oni 3 srebrne oraz 8 brązowych medali:
srebrne:
- Skwarko Maciej - kumite indywidualne juniorów -76 kg,
- Supruniuk Ariel - kumite indywidualne seniorów -67 kg,
- Skwarko Maciej, Legut Patryk, Głowacki Bartosz - kumite drużynowe kadetów i juniorów.
- Olszewska Agnieszka, Kiszło Barbara, Woldańska Marta - kata drużynowe seniorek,
- Olszewska Agnieszka, Kiszło Barbara, Mrowiec Agnieszka - kumite drużynowe seniorek.

Drugiego dnia odbyły się konkurencje dzieci. Podopieczni Marka Ołowskiego zdobyli na nich 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy medal:
złoty:
- Granatowska Cecylia - kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat +52 kg.
srebrny:
- Otapowicz Marcin - kumite indywidualne chłopców 12-13 lat -55 kg.
brązowy:
- Ołowski Szymon - kumite indywidualne chłopców 12-13 lat +55 kg.
Łącznie zawodnicy KAISHO zdobyli 1 złoty, 4 srebrne i 9 brązowych medali na tych bardzo prestiżowych zawodach, co dało 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji klubowej zawodów.

Te zawody były zakończeniem sezonu niezwykle udanego sezonu startowego 2006/2007, w którym to zawodnicy KAISHO biorąc udział w najważniejszych zawodach karate w Polsce i za granicą wywalczyli łącznie 20 złotych, 24 srebrne oraz 44 brązowe medale. Zawodnikom i trenerowi Markowi Ołowskiemu gratulujemy i czekamy na sukcesy w nowym sezonie startowym zaczynającym się już we wrześniu.