VII Ogólnopolska Gimnazjada Strzelecka: Znakomite wystepy zawodników z Białegostoku

2015.04.14 00:00
Podczas VII Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej organizowanej przez UKS "Kaliber" Białystok, do Kompleksu Hotelowego "Nad zalewem" w Wasilkowie zjechali się strzelcy z całej Polski.
Fot: UKS "Kaliber" Białystok

– Zwykle uczniowie pierwszych klas nie mają zbyt wiele okazji do startowania w zawodach. Są jeszcze zbyt młodzi i mało doświadczeni. Gimnazjada daje szansę na walkę z rówieśnikami będącymi na podobnym poziomie sportowym. To bardzo ważne. Dzięki temu zawodnicy uczą się pracować w stresie i mogą osiągać coraz wyższe wyniki – tłumaczy prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Kaliber" Włodzimierz Aleksiejuk.

W klasyfikacji drużynowej w karabinie wśród chłopców wygrała drużyna z Chełma, a wśród dziewcząt drużyna z Krosna. Poziom był bardzo wysoki i obie drużyny z Białegostoku (PG nr 7 i PG nr 20) znalazły się poza podium, choć do medalu zabrakło niewiele. Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli Łukasz Lisowski (PG nr 7) i Gabriela Borowska (PG nr 7) - oboje w swoich konkurencjach zdobyli srebro. Z pistoletu najlepiej strzelali: Kacper Jurasz (PG nr 20) - II miejsce, Marcin Baciocha (PG nr 7) - III miejsce i Pola Skrzymowska (PG nr 20) - III miejsce.

Z kolei o Puchar Prezydenta Białegostoku w strzelaniu z pistoletu i karabinu pneumatycznego rywalizowało ponad 140 zawodników z Polski, Litwy i Białorusi w kilku kategoriach wiekowych. Niemal bezbłędnie strzelała Jurate Cesynaite (Alytus, Litwa), która osiągnęła nowy rekord strzelnicy i wygrała superfinał. Świetnie spisało się również wielu zawodników z Białegostoku. II miejsce w superfinale zajęła Katarzyna Bielkiewicz reprezentująca "Kaliber". Zawodnicy z Białegostoku aż 18 razy stawali na podium.

W tym samym czasie nasi zawodnicy rywalizowali również w "Pucharze Wiosny" we Wrocławiu. Żaneta Iwaszuk zdobyła złoto w konkurencji karabin sportowy 3 postawy (klęcząc, leżąc, stojąc) i srebro w karabinie pneumatycznym. Paweł Pietruk wystrzelał 3. miejsce w karabinie dowolnym leżąc. Oboje w przyszłym tygodniu będą walczyli podczas Międzynarodowych Zawodów w Berlinie.