W 2019 r. Helios nie przestaje wygrywać

2019.02.11 10:33
I-ligowi futsaliści z Białegostoku wyraźnie złapali wiatr w żagle. Helios wygrał już 3. mecz w 2019 r. Tym razem łupem Podlasian padł lider tabeli.

Po zadyszce z początku sezonu nie ma już śladu. Białostocki Helios ewidentnie przestał być dostarczycielem punktów i sam zabrał się za odbieranie oczek rywalom. Po świąteczno-noworocznej przerwie podlaski zespół najpierw wygrał walkowerem z Vamosem Gdańsk, później ekipa z północno-wschodniej części kraju zwyciężyła z AZS-em UW Warszawa, a w niedzielę (10.02) białostoczanie podkreślili swoją wysoką formę, triumfując na wyjeździe z aktualnym liderem I-ligowych rozgrywek w gr. północnej, czyli Futsalem Leszno.

Helios na prowadzenie z faworyzowanym przeciwnikiem wyszedł już w 1. minucie za sprawą trafienia Dawida Charkiewicza. Następnie na 2:0 podwyższył Bartosz Borowik i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron goście dzielnie bronili wywalczonej przewagi, tylko raz dali się pokonać gospodarzom (w 36. minucie drogę do siatki białostoczan znalazł Hubert Olszak), dzięki czemu 3 punkty powędrowały do stolicy Podlasia.

W następnej serii zmagań Helios zmierzy się z kolejnym zespołem z czuba tabeli. W zaległym meczu 14. kolejki aktualnie 7. drużyna I ligi podejmie w delegacji wicelidera z Lubawy, czyli drużynę Constractu.