W Centralnej Lidze Juniorów bez zmian. Jagiellonia wygrywa, MOSP doznaje porażki

2017.10.08 17:14
Za nami mecze 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Wspomniana seria spotkań okazała się udana dla graczy białostockiej Jagiellonii, którzy pokonali na wyjeździe Resovię. Tak dobrze nie wiedzie się ekipie MOSP-u. Beniaminek zanotował już 8. porażkę.
Fot: jagiellonia.pl

Jaga na zwycięskiej ścieżce

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok złapali wiatr w żagle i odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem Żółto-Czerwoni nie dali szans Resovii, którą pokonali w delegacji 4:2.

Strzelanie w szeregach podlaskiej ekipy rozpoczął już w 4. minucie Jakub Bogusz, a jeszcze w tej samej części rywalizacji wynik meczu podwyższył Kamil Huczko. Jagiellończycy po raz kolejny nie ustrzegli się jednak błędów i mimo przewagi dali sobie w końcówce pierwszej połowy wcisnąć kontaktową bramkę, z czego po spotkaniu niezadowolony był trener zespołu – Tomasz Kulhawik.

Na szczęście po przerwie boiskowe wydarzenia uspokoił podyktowany za faul na Bartoszu Bidzie rzut karny. Do jedenastki podszedł bezbłędny w tym elemencie gry Mateusz Nikołajuk i było 3:1. W 77. minucie na listę strzelców wpisał się także Szymon Łupiński, który golkipera Resovii pokonał uderzeniem pod poprzeczkę. Gospodarze się nie poddawali i zdołali zdobyć jeszcze jednego gola. Stało się to po kolejnym w tym starciu rzucie karnym.

Jagiellonia w tabeli Centralnej Ligi Juniorów zajmuje 4. miejsce. Żółto-Czerwoni mają na swoim koncie 20 oczek.

MOSP nie sprostał Legionistom

MOSP - a więc druga z białostockich ekip - mimo dzielnej postawy w pierwszej połowie gładko przegrał z warszawską Legią. Gospodarze ze stolicy Podlasia przez wiele minut skutecznie się bronili, ale gol stracony do szatni sprawił, że młoda drużyna będąca beniaminkiem rozgrywek kompletnie się rozsypała. Po przerwie faworyzowani goście zdobyli jeszcze trzy bramki i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:4.

Resovia Rzeszów - Jagiellonia Białystok 2:4 (1:2)

Bramki: nieznani zawodnicy 36, 79 – Bogusz 4, Huczko 30, Nikołajuk 66k, Łapiński 77

Jagiellonia Białystok: Niezgoda – Gołaszewski, Ozga, Zysik, Huczko – Tabor, Bogusz – Głowicki (70' Kostyk), Łapiński (85' Tecław), Nikołajuk (80' Konon) – Bida (88' Bańkowski)

MOSP Białystok - Legia Warszawa 0:4 (0:1)
Bramki: Mateusz Szwed 44, Mateusz Olejarka 48, Michał Gładysz 65, Łukasz Zjawiński 70