W grupie mistrzowskiej łatwo nie jest. Rezerwy Jagi po raz kolejny bez punktów

2021.04.17 20:57
Po podziale III-ligowej tabeli na grupę mistrzowską i spadkową drugi garnitur Dumy Podlasia cały czas nie potrafi sięgnąć po kolejne punkty. Tym razem ekipa prowadzona przez Wojciecha Kobeszkę przegrała u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Było blisko, ale się nie udało. Jagiellonia II Białystok w domowym pojedynku ze Świtem miała szansę na to, by urwać punkty drużynie z ligowego podium, jednak ostatecznie wszystkie oczka powędrowały do zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego. Pierwsza połowa rywalizacji nie przyniosła goli, natomiast po zmianie stron piłka znalazła się w siatce aż 3-krotnie. Najpierw, w 56. minucie, po zamieszaniu w polu karnym bramkę na konto gości strzelił Sebastian Cuch, a już kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Maciej Twarowski. Ostatnie słowo należało jednak do Świtu. W 66. minucie wynik starcia na 2:1 dla przyjezdnych ustalił bowiem Szymon Kuźma.

Po zwycięstwa w 24. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) sięgnęły za to dwa inne kluby z Podlasia. Olimpia Zambrów po szalonym meczu pokonała na własnym terenie 4:2 Lechię Tomaszów Mazowiecki (gole na wagę triumfu w samej końcówce zdobywali Daniel Kraska i Kamil Zalewski), zaś KS Wasilków, w potyczce drużyn z samego dna ligowej tabeli, ograł 2:0 Huragan Morąg.

Gorzej wypadł za to Ruch. Ekipa z Wysokiego Mazowieckiego została rozbita przez RKS Radomsko. Podlasianie polegli w wyjazdowym spotkaniu aż 0:4. Strzelanie w 45. minucie rozpoczął Bartosz Machaj, a po zmianie stron klub z północno-wschodniej części kraju dobili Mateusz Szela, Filip Krupa oraz Kamil Augustyn.

W następnej kolejce na murawy wyjdą jedynie zespoły z grupy spadkowej. Olimpia zagra z GKS-em Wikielec, KS Wasilków zmierzy się z Concordią Elbląg, a Ruch o punkty powalczy z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Wszystkie drużyny z Podlasia zaprezentują się na wyjazdach. Mecze zaplanowano na środę (21.04).

Jagiellonia II Białystok - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (0:0)
Bramki: Maciej Twarowski 57 - Sebastian Cuch 56, Szymon Kuźma 66
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Węglarz - Żarejko, Kosikowski, Majsterek, Płoszkiewicz (K), Huczko, Bayer, Orpik, Sakowicz, Karpiński, Twarowski

RKS Radomsko - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:0 (1:0)
Bramki: Bartosz Machaj 45, Mateusz Szela 53, Filip Krupa 82, Kamil Augustyn 88
Ruch Wysokie Mazowieckie (skład wyjściowy): Osuch, Domański, Grzybowski, Stankiewicz, Klepacki - Bućko, Hryszko, Steć, Łukaszczyk - Jackiewicz, Grochowski

Olimpia Zambrów - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:2 (1:1)
Bramki: Kamil Zalewski 45, 90, Daniel Kraska 80, 84 - Krystian Mroczek 25, Patryk Jakubczyk 65k
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Taudul - Shibata, Ciborowski, Głowicki, Zalewski, Paczkowski, Jastrzębski, Tomkiewicz, Gołaszewski, Bruno, Łydkowski

KS Wasilków - Huragan Morąg 2:0 (1:0)
Bramki: Grzegorz Makal 8, Jakub Jakimiuk 77