W Korycinie toczono bój o Błotną Tarczę Podlasia

2018.08.28 10:14
Po czterech latach przerwy wznowiono zmagania o Puchar Podlasia w Piłce Błotnej. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły żeńskie i osiem męskich.
Fot: Swampions Soccer League

Pierwsza - i bardzo długo jedyna - edycja Pucharu Podlasia w Piłce Błotnej zorganizowana została w 2014 r. w Surażu. Fani nieco brudniejszej odmiany futbolu na kolejne tego typu zawody musieli czekać aż cztery lata. W końcu jednak nastał upragniony dzień. W niedzielę (26.08) na pełnym błota boisku w Korycinie przeprowadzono drugą edycję imprezy.

Tym razem do pojedynku stanęło osiem drużyn męskich oraz dwie damskie. Na grząskiej nawierzchni pojawili się zawodnicy mający na swoim koncie mistrzostwo świata, złote, srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Pucharu Podlasia oraz medale rozgrywek Błotnej Ligi Mistrzów.

Kilkugodzinna rywalizacja - przypominająca zasadami tradycyjną piłkę nożną - zakończyła się triumfem drużyny Torfowy DrTusz Białystok, która w finale pokonała 1:0 Tarchośfiry Warszawa. Jeżeli chodzi o mecz pań, to tu zwyciężył zespół o jakże intrygującej nazwie Błotne Nimfy Krasnobrodu.

To jednak nie o nagrody i trofea podczas korycińskiego turnieju chodziło. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i... pilnowanie swoich butów. Stracenie obuwia w czasie gry oznaczało bowiem zejście z boiska i odebranie sobie szansy do dalszego szaleństwa w błocie.