W meczu ligowych sąsiadów górą białostoczanie

2018.03.04 19:33
Fantastycznie w tym sezonie na ekstraklasowych parkietach rywali spisują się futsaliści MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. Podlasianie pokonali w niedzielę (4.03) Pogoń '04 Szczecin i odnieśli tym samym piąty wyjazdowy triumf w trwających rozgrywkach.

Białostocki beniaminek nabiera na szczeblu Futsal Ekstraklasy coraz większego doświadczenia. Słoneczni z meczu na mecz prezentują się okazalej, czego dowodem był wyjazdowy bój w Szczecinie.

Starcie z Pogonią rozpoczęło się od gola strzelonego przez Norberta Jendruczka. Bramkarz MOKS-u oddał w 5. minucie mocne uderzenie z dystansu, które - dzięki rykoszetowi - znalazło drogę do siatki gospodarzy. Goście na jednym trafieniu nie poprzestali i już chwilę później prowadzili 2:0. Tym razem futbolówkę z bliska do bramki Pogoni wepchnął Paweł Aleksandrowicz.

Słoneczni na przerwę zeszli jednak z wynikiem 3:0, bo tuż przed sygnałem oznaczającym chwilę wytchnienia ponownie szczecińskiego golkipera pokonał Aleksandrowicz.

Tak wysoki rezultat pozwolił białostoczanom w drugiej połowie grać spokojniej i kontrolować boiskowe wydarzenia. Mimo to po zmianie stron padło więcej goli niż w pierwszej odsłonie rywalizacji. Dla Pogoni bramki zdobyli Gepert i Jakubiak, dla MOKS-u Firańczyk oraz Citko, przez co mecz zakończył się triumfem zespołu z Podlasia w stosunku 5:2.

Trzy punkty zdobyte w Szczecinie pozwoliły Słonecznym odskoczyć od plasującej się tuż za plecami Pogoni na odległość czterech oczek.

12. Lex Kancelaria Słomniki 16 18 35:60*
*Lex Kancelaria Słomniki wycofała się z rozgrywek.

Pogoń '04 Szczecin - MOK Słoneczny Stok Białystok 2:5 (0:3)
Bramki: Mateusz Gepert 29, Mateusz Jakubiak 40 - Norbert Jendruczek 5, Paweł Aleksandrowicz 10, 19, Marcin Firańczyk 31, Adrian Citko 37