W starciu Jagiellonii z Koroną lepsi Złocisto-Krwiści

2018.09.19 16:55
W środę (19.09) juniorzy starsi Jagiellonii Białystok odrabiali zaległości, tocząc przełożony bój z Koroną Kielce, który pierwotnie miał się odbyć kilkanaście dni temu.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

Ostatnie dni dla podopiecznych Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego są bardzo trudne. Młodzi Jagiellończycy w sobotę (15.09) polegli bowiem w delegacji 0:1 z GKS-em Bełchatów, a w środę sposób na Żółto-Czerwonych znaleźli także piłkarze Korony.

Starcie toczone na bocznym boisku stadionu miejskiego lepiej rozpoczęli goście, ale ponieważ w bramce Dumy Podlasia dobrze spisywał się Błażej Niezgoda, rywale przed przerwą nie potrafili skierować futbolówki do siatki.

Jagiellonia nieco poważniej zaczęła zagrażać rywalom dopiero po dwóch kwadransach zmagań, ale gospodarzom gola udało się zdobyć już po przerwie, kiedy to celne uderzenie głową oddał Twarowski. Chwilę później Jagiellończycy mogli prowadzić 2:0, lecz w kluczowym momencie akcji zawiódł Eryk Matus, który nie opanował futbolówki.

Błąd techniczny pomocnika Jagi zemścił się kilka minut później, gdy na korzyść gości podyktowany został rzut karny, a Górski doprowadził do wyrównania.

W 69. minucie meczu było już 2:1 dla przyjezdnych, bo nieporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy wykorzystał Długosz. Jagiellonię w doliczonym czasie gry ponownie dobił jeszcze Górski i spotkanie zakończyło się triumfem Złocisto-Krwistych w stosunku 3:1.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 1:3 (0:0)
Bramki: Twarowski 53' – Górski 59k, 90, Długosz 69

Jagiellonia Białystok: Niezgoda - Pankiewicz (76' Chyrchała), Płoszkiewicz, Gdowik, Gierach (37' Wolanin) - Bayer (46' Matus), Frelek - Sakowicz, Struski, Łapiński (46' Wasilewski) - Twarowski