Walczyli, ale polegli

2018.10.14 20:35
2 zwycięstwa i 2 porażki - tak wygląda aktualny bilans Ślepska Suwałki w siatkarskiej I lidze. Podlasianie mierzyli się w niedzielę (14.10) z KPS-em Siedlce, ale w potyczce tej nie ugrali żadnych punktów.

Bez kontuzjowanego Damiana Dobosza udali się siatkarze Ślepska do Siedlec na ligowy mecz z miejscowym KPS-em. Suwalczanie, którzy wygrali ostatnio z Gwardią Wrocław (3:1) oraz Norwidem Częstochowa (3:1), liczyli na kolejną zdobycz punktową i awans na jedno z czołowych miejsc w tabeli, lecz rzeczywistość okazała się inna. Gospodarze postawili bowiem graczom Mateusza Mielnika niezwykle trudne warunki i pierwszą partię wygrali dosyć wyraźnie, bo 25:18.

Kolejna odsłona rywalizacji była już bardziej wyrównana, choć i tak padła łupem KPS-u. Postawiony pod ścianą Ślepsk zdołał na chwilę wrócić do gry, gdyż set numer trzy zakończył się wyraźnym triumfem przyjezdnych, jednak ok. 30 minut później siatkarski bój i tak dobiegł końca. Czwartą partię gospodarze wygrali na przewagi i to oni zgarnęli komplet oczek.

W następnej kolejce Ślepsk podejmie we własnej hali Olimpię Sulęcin. Pojedynek ten został zaplanowany na sobotę (20.10).