Walczyli, ale to nie wystarczyło. Zwycięzca Ligi Mistrzów był lepszy

2022.02.20 17:50
Nie udało się siatkarzom Ślepska Malow Suwałki sprawić w rywalizacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle niespodzianki. Biało-Niebiescy przegrali mecz zaliczany do 21. kolejki PlusLigi w najwyższym możliwym rozmiarze, czyli 0:3.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Kibice zgromadzeni w hali Suwałki Arena nie zobaczyli w niedzielę (20.02) zwycięstwa swojej drużyny w żadnym secie, w efekcie czego podopieczni Dominika Kwapisiewicza przegrali domowy pojedynek z ZAKSĄ 0:3. Nie oznacza to jednak, że kędzierzynianie mieli na terenie Biało-Niebieskich łatwą przeprawę. Zdecydowanie nie. Ślepsk wyrównaną walkę z triumfatorem Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021 toczył zwłaszcza w pierwszej partii, która zakończyła się wygraną gości 25:22. Trzeba ponadto zaznaczyć, że jeszcze w połowie tej części meczu to gospodarze znajdowali się na 2-punktowym prowadzeniu.

W pozostałych odsłonach starcia, które kończyły się do 21, Ślepsk również spisywał się solidnie, co spowodowało, że faworyzowany przeciwnik nie był w stanie odskoczyć suwalczanom na większy dystans. Niestety ekipie z północno-wschodniej Polski nie udało się w kluczowych momentach wprowadzić swej gry na jeszcze wyższe obroty, dlatego niedzielne spotkanie trwało tylko 3 sety. Nagrodę dla MVP odebrał atakujący ZAKSY - Łukasz Kaczmarek.

W następnej kolejce Biało-Niebiescy zmierzą się w Katowicach z miejscowym GKS-em. Najbliższy przeciwnik podlaskiej drużyny jest w gazie. Śląski zespół w ostatnim czasie wygrał 3 mecze z rzędu.

14. PSG Stal Nysa 21 9 22:59 1724:1891

Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 21:25, 21:25)
Ślepsk Malow Suwałki: Sapiński (6 pkt), Halaba (16 pkt), Tuaniga (1 pkt), Bołądź (14 pkt), Rudzewicz (6 pkt), Łukasik (4 pkt), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski i Buchowski (2 pkt)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rejno (7 pkt), Semeniuk (4 pkt), Janusz (2 pkt), Kaczmarek (22 pkt), Huber (8 pkt), Śliwka (16 pkt), Shoji (libero) oraz Kluth (1 pkt) i Banach (libero)