Warkoczyki afrykańskie. Jak się je robi? Jak o nie dbać?

2021.05.07 16:04
Sezon wiosna-lato to najlepsza pora na szaleństwo. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest oryginalna fryzura, która potrafi całkowicie odmienić wizerunek. Na wszystkie pytania dotyczące warkoczyków afrykańskich opowiada nam salon Aleja Piękności z Białegostoku.
Warkoczyki afrykańskie. Jak się je robi? Jak o nie dbać?
Fot: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne

Warkoczyki afrykańskie - jak się je robi?

Fryzurę wykonuje się poprzez łączenie włosów syntetycznych z naturalnymi podczas zaplatania warkoczyków. Ich grubość, długość oraz kolor są ustalane z klientem podczas wcześniejszej bezpłatnej konsultacji, gdzie w szczególności pod uwagę brana jest kondycja naszych włosów. 

Warkoczyki wielorazowe są niejako alternatywą dla warkoczyków afrykańskich. Wcześniej zaplecione, gotowe warkoczyki wplata się w naturalne włosy. Przede wszystkim czas zaplatania jest znacznie krótszy, jak również nie bez znaczenia jest to, że taki zestaw można ponownie wpleść we włosy.

Jak często klienci wybierają ten typ fryzury?

Zdecydowanie częściej klienci decydują się na warkoczyki w sezonie wiosenno-letnim, ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie na gorące dni.

Warto dodać, że także mężczyźni decydują się na dredy czy warkoczyki. Są to uniwersalne fryzury dla wszystkich, którzy chcą się wyróżnić, bez względu na wiek czy płeć.

Jakie kolory są najczęściej wybierane - naturalne czy bardziej szalone?

Oba rodzaje cieszą się podobnym zainteresowaniem. Niektórzy wolą, żeby włosy syntetyczne były jak najbardziej zbliżone odcieniem do koloru włosów naturalnych, inni wręcz przeciwnie, decydują się zaszaleć i postawić na kolory bardziej zdecydowane. Tym niezdecydowanym doradzamy np. kilka warkoczyków w innym kolorze lub warkoczyki ombre, gdzie końce warkoczyków różnią się odcieniem od naturalnych włosów.

Czas zaplatania jest uzależniony od ilości oraz długości warkoczyków, najwytrwalszy klient spędził w fotelu 7 godzin.

Czy można je samodzielnie zdjąć?

Warkoczyki afrykańskie zwykle noszone są przez 2 do 3 miesięcy.
 
Zarówno warkoczyki afrykańskie, jak i wielorazowe klient może samodzielnie zdjąć w warunkach domowych, wystarczą grzebień i nożyczki oraz ogromna dawka cierpliwości.

Jak dbać o warkoczyki?

Warkoczyki myje się według potrzeb, aczkolwiek z reguły rzadziej niż "normalnie". Delikatnie, wodą rozrobioną z szamponem masuje się skórę pomiędzy warkoczykami, samych warkoczyków nie szoruje się, tylko delikatnie przeczesuje palcami.

Nie zaleca się używania odżywek, gdyż może to spowodować osunięcie splotu lub wysuwanie końcówek włosów naturalnych z warkoczyka. 

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39