Warszawski zespół wywiózł komplet punktów. Ślepsk znów nie dał rady

2021.11.27 10:29
Na rozpoczęcie 9. kolejki PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki zagrał w swojej hali z Projektem Warszawa. Mecz trwał 4 sety i zakończył się triumfem gości 3:1.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Siatkarze Ślepska nadal nie mogą złapać odpowiedniego rytmu gry. Suwalczanie w czwartkowy (26.11) wieczór przegrali już 7. starcie w tym sezonie. Tym razem w hali Suwałki Arena Biało-Niebiescy nie byli w stanie pokonać warszawskiego Projektu.

Przyjezdni inauguracyjną partię zwyciężyli dosyć wysoko, bo 25:18, po czym górą okazał się Ślepsk (25:23) i stan meczu został wyrównany. Niestety w dalszej fazie pojedynku, mimo wyrównanej gry, decydujące punkty zdobywali zawodnicy ze stolicy, którzy w kolejnych setach triumfowali do 22 i 23, dzięki czemu to właśnie oni zgarnęli pełną pulę oczek.

Bohaterem Projektu został Bartosz Kwolek. Przyjmujący warszawskiej drużyny uzbierał w swoim dorobku 21 punktów, co pozwoliło mu zgarnąć tytuł MVP czwartkowego spotkania. Ślepskowi najwięcej oczek, po 11, zapewnili Andreas Takvam oraz Adrian Buchowski.

W następnej kolejce rywalem zespołu z Podlasia będzie 6. w tabeli Skra Bełchatów. Bój ten rozegrany zostanie w sobotę (4.12) o godz. 17.30 na terenie 9-krotnego mistrza Polski.