Warta nie taka płytka. Wigry bez zwycięstwa

2018.09.15 09:59
W 10. kolejce Fortuna I Ligi suwalskie Wigry mierzyły się na własnym terenie z Wartą Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Fot: Wigry Suwałki

Posiadająca spore długi Warta, która niedawno zmieniła właściciela, nie przyjechała do Suwałk w roli chłopca do bicia. Choć piłkarze tego zespołu przez kilka miesięcy nie otrzymywali wypłat, a w tabeli poznański zespół plasuje się tuż nad strefą spadkową, to jednak gospodarze nie zdołali zgarnąć kompletu oczek w pojedynku z rozbitym rywalem.

W pierwszej połowie rywalizacji Wigry przeważały, jednak brakowało konkretów w postaci strzelonej bramki. Najlepszą sytuację w 25. minucie miał Kamil Sabiłło, który po dośrodkowaniu Pawła Olszewskiego oddał niecelny strzał głową z 5. metra.

Po zmianie stron gospodarzom udało się już pokonać stojącego w bramce gości Laskowskiego, lecz na niewiele się to zdało. Ale po kolei. Prowadzenie Wigrom - strzałem na dalszy słupek - w 66. minucie dał Martin Adamec, dla którego było to już 5. trafienie w tym sezonie, pozwalające mu wskoczyć na pozycję lidera w klasyfikacji strzelców. Po końcowym gwizdku sędziego suwalscy kibice nie mogli się jednak cieszyć z triumfu, bo w 81. minucie starcia Adrian Cierpka popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kolejny bój Wigry stoczą już w środę (19.09). Na ten dzień zaplanowano bowiem zaległe spotkanie 9. kolejki ze Stalą Mielec.

Wigry Suwałki - Warta Poznań 1:1 (0:0)
Bramki: Martin Adamec 66 - Adrian Cierpka 81

Wigry Suwałki: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Adrian Piekarski, Arkadiusz Najemski, Jonatan Straus - Karol Mackiewicz (69' Aron Stasiak), Damian Pawłowski, Martin Adamec, Filip Karbowy, Robert Bartczak - Kamil Sabiłło (80' Piotr Kwaśniewski)

Warta Poznań: Tomasz Laskowski - Mateusz Wypych, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb, Radosław Jasiński - Grzegorz Szymusik (77' Paweł Piceluk), Adrian Cierpka, Michał Grobelny, Niklas Zulciak (68' Robert Janicki), Wojciech Fadecki (71' Krystian Sanocki) - Łukasz Spławski