Ważne zwycięstwo Wigier. Biało-Niebiescy depczą czołowym drużynom po piętach

2020.12.05 19:25
W meczu 17. kolejki II ligi Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Decydującą o zwycięstwie 2:1 bramkę strzelił Denis Gojko.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Suwalskie Wigry w środku tygodnia miały się zmierzyć z Górnikiem Polkowice, ale z powodu złego stanu murawy na stadionie przy ul. Zarzecze mecz ten musiał zostać przełożony. W sobotę (5.12) podopieczni Dawida Szulczka wybiegli już jednak na boisko. Konkretnie na boisko w Siedlcach, gdzie drużynie walczącej o awans do I ligi krwi chciała napsuć miejscowa Pogoń.

Początkowo ekipie gospodarzy sztuka ta się udawała, bo w 11. minucie rzut karny wykorzystał Piotr Pierzchała i suwalczanie przegrywali 0:1. Mimo tego, że pierwsza część spotkania nie była w wykonaniu Biało-Niebieskich wybitna, to jednak gościom z północno-wschodniej Polski udało się jeszcze przed przerwą odrobić straty. W 33. minucie do stanu 1:1 doprowadził Josip Soljić, który strzałem głową sfinalizował dośrodkowanie z rzutu rożnego posłane przez Daniela Liszkę.

Jeżeli chodzi o drugę część rywalizacji, to w niej zawodnicy trenowani przez Dawida Szulczka wyglądali już okazalej. Nadal nie był to w wykonaniu Wigier mecz idealny, ale przewaga z pewnością należała do spadkowicza z zaplecza PKO Ekstraklasy, który ostatecznie zdołał osiągnąć swój cel. Biało-Niebiescy zwyciężyli w Siedlcach 2:1, bo w 77. minucie zmagań gola zdobył Denis Gojko, dla którego było to pierwsze trafienie od sierpnia.

Dzięki triumfowi nad Pogonią Wigry utrzymały kontakt z czołówką. Mało tego, dystans do wicelidera z Polkowic został nawet zmniejszony, bo Górnik swój mecz w 17. kolejce zremisował. W tej chwili do dwóch najlepiej punktujących drużyn w stawce suwalczanie tracą 3 oczka.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
Bramki: Piotr Pierzchała 11k - Josip Soljić 33, Denis Gojko 77

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Wiktor Preuss (51' Patryk Kostyk), Piotr Pierzchała, Ivan Ocenas, Bartłomiej Olszewski (46' Krystian Miś) - Marcin Kozłowski I, Mateusz Piotrowski, Oskar Repka (71' Piotr Marciniec), Marcin Kozłowski II (61' Miłosz Przybecki), Eryk Więdłocha - Ishmael Baidoo

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Paweł Gierach (74' Michał Ozga), Josip Soljić, Łukasz Bogusławski, Martin Dobrotka, Daniel Liszka - Denis Gojko (90' Oskar Furst), Patryk Czułowski, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek (74' Kacper Wełniak) - Kamil Adamek