Wielkie emocje w meczu Ślepska. O końcowym wyniku zadecydował tie-break

2022.01.15 19:09
Choć Ślepsk walczył dzielnie, to jednak suwalczanom w sobotnie (15.01) popołudnie nie udało się odnieść 4. zwycięstwa w tym sezonie. W Iławie górą był Indykpol AZS Olsztyn.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki w 2022 r. nie wygrał jeszcze żadnego spotkania. Biało-Niebiescy niekorzystną passę chcieli przerwać w Iławie - zwłaszcza, że rywale musieli sobie radzić bez kilku ważnych zawodników - ale plan się nie powiódł.

Niezwykle wyrównany mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy to wygrali inauguracyjną partię 25:23. Później to Ślepsk okazał się minimalnie lepszy, triumfując do 23, ale szalę zwycięstwa w trzecim secie ponownie na swoją stronę przechylili akademicy, w efekcie czego Biało-Niebiescy znaleźli się pod ścianą.

W czwartej odsłonie spotkania sytuacja suwalczan wyglądała już tragicznie, bowiem podopieczni Andrzeja Kowala w pewnym momencie przegrywali 12:18, jednak Bartłomiej Bołądź i spółka potrafili się podnieść. Podlasianie rzutem na taśmę doprowadzili do wyrównania w całej rywalizacji, wygrywając omawianą część spotkania 27:25, ale tie-break należał już do gospodarzy. Indykpol AZS w decydującej partii zwyciężył 15:12, dlatego Ślepsk ostatecznie musiał zadowolić się jedynie oczkiem.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Karol Butryn, czyli atakujący drużyny z Olsztyna. W ekipie Biało-Niebieskich fenomenalnie spisywał się z kolei Bołądź, który zakończył starcie z dorobkiem 31 punktów.

W następnej serii zmagań Ślepsk zagra u siebie. W przyszłą niedzielę (23.01) rywalem suwalczan będzie Cuprum Lubin.

14. Stal Nysa 15 6 14:42 1192:1327

Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (25:23, 23:25, 25:23, 25:27, 15:12)

Indykpol AZS Olsztyn: Jankiewicz (2 pkt), Siwczyk (14 pkt), Jakubiszak (3 pkt), DeFalco (27 pkt), Janiszewski (7 pkt), Butryn (28 pkt), Gruszczyński (libero) oraz Król i Ciunajtis

Ślepsk Malow Suwałki: Klinkenberg (20 pkt), Bołądź (31 pkt), Takvam (13 pkt), Buchowski (8 pkt), Sapiński (9 pkt), Tuaniga (3 pkt), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Łukasik, Rudzewicz i Smoliński